UWAGA!

Na Fromborskiej noga z gazu!

 Elbląg, Teren zabudowany zaczyna się już w Jeleniej Dolinie i obowiązuje aż do miasta
Teren zabudowany zaczyna się już w Jeleniej Dolinie i obowiązuje aż do miasta (fot. Michał Skroboszewski)

- Na ulicy Fromborskiej drogowcy zdjęli znaki z terenem zabudowanym. Czy to oznacza, że można nią jechać 90 km/h? - pytają nasi Czytelnicy. Sprawdziliśmy, o co w tym wszystkim chodzi.

Dotychczas znaki oznaczające początek i koniec terenu zabudowanego były ustawione między innymi w Krasnym Lesie. Kilka dni temu zniknęły. Dlaczego?

- Na ulicy Fromborskiej w granicach administracyjnych miasta - na odcinkach poza terenem zabudowanym - kierowcy często przekraczali prędkość. Dlatego też zapadła decyzja, by na całej ulicy Fromborskiej, począwszy od Bielan, a skończywszy na Jeleniej Dolinie obowiązywało oznaczenie „teren zabudowany”, po którym kierowcy mogą poruszać się do godz. 23 z prędkością do 50 km/h, a w godzinach 23-5 z prędkością 60 km/h – informuje w imieniu Zarządu Dróg Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Dlatego też drogowcy zdjęli dotychczasowe znaki „teren zabudowany” i „koniec terenu zabudowanego” w Krasnym Lesie czy Próchniku. Obecnie teren zabudowany na ul. Fromborskiej, jadąc od strony Łęcza, zaczyna się w Jeleniej Dolinie i obowiązuje aż do Bielan. Informują o tym znaki, ustawione na początku i końcu tej strefy.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może od razu do Łecza lub Kadyn nie dopiernicza ograniczenie. Na pewno teraz trzeba uważać teraz bo policja będzie się tam zasadzać. Będą trzepać tych co nie zauważą zmiany.
 • A czy przepisy ruchu drogowego nie regulują kiedy i gdzie można stawiać takie znaki? Czy nie jest to uzależnione od ilości zabudowań na danym odcinku?
 • Nie martw się o przepisy tylko noga z gazu
 • Bardzo dobrze ???? drogą na której dochodzi do dużej liczby wypadków.No i trzeba uważać na Łosie
 • I bardzo dobrze, wstyd czasami patrzeć jak Fromborską zasuwają matki z dziećmi i mają głęboko w poważaniu 50.Czekamy na duuuuużo wyższe mandaty i powrót radarów wszędzie gdzie się da !!!!
 • Trochę gupi pomysł. Rozumiem 50 w samym Krasnym lub Zajeździe. Ale na całym odcinku? Przecież tam jest chodnik i ścieżka rowerowa. ..
 • Pomysł dobry, intencje też ale można to było nieco dopracować. Na nie zabudowanych odcinkach ulicy Fromborskiej pomiędzy osiedlami można wprowadzić ograniczenie do 70 km/h tak jak na przykład jest na ulicy Unii Europejskiej. Argumenty komentatorów o ludziach jadących tam ponad setka są nie do przyjęcia ponieważ żaden zakaz lub nakaz nie uzdrowi głupoty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  65
  1
  Ja też tu mieszkam (2019-12-04)
 • jeśli to ma funkcjonować potrzebnych jest ze 20 fotoradarów
 • Od Tolkmicka trzeba było postawić ten znak. Totalna bzdura ustawiać taki znak w lesie. Przy skrzyżowaniu na Jelenią 3 domy, dalej dopiero w krasnym. Gdzie tu teren zabudowany?
 • Haha . . . Teren zabudowany w lesie :) postawcie jeszcze 30 km/h od 22 do 6 w ramach ekologii by jeżozwierz mógł spać w nocy . . . I teraz za Krasnym lasem za zakrętem w lesie radiowóz - bo przecież mogą - z radarem, albo odrazu radar. W tym mieście mnie już nic nie zaskoczy. A argumentacja "bo kierowcy jeźdźą za szybko" czyli co teraz zwolnią?? Nie będą jeździli tak samo, tylko wg. przepisów będzie to więcej przekroczone czyli wyższe mandaty i utrata prawka - w lesie. Powiem to pierwszy raz. Wróblewski won!!!
 • Owszem. Mandaty tak, ale czemu inni mają w lesie jechać 50 ?? Myślisz, że teraz zwolnią??
 • "zdjęli znaki z terenem zabudowanym. Czy to oznacza, że można nią jechać 90 km/h?" najglupsza setnencja tego dnia, traktujecie czytelnika jak jakiegos przedszkolaka, redaktor skonczyl pedagogike, jakis humanista
Reklama