UWAGA!

Na hamaku w parku Modrzewie

 Elbląg, Tego typu hamaki (zdjęcie z Warszawy) zostaną zamontowane w parku Modrzewie,
Tego typu hamaki (zdjęcie z Warszawy) zostaną zamontowane w parku Modrzewie, fot. Robert Turlej

Plac zabaw oraz siłownia w parku Modrzewie już niebawem wzbogacą się o nowe urządzenia, między innymi będziemy mogli korzystać z hamaków. Projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Do końca września 2020 roku rozbudowany zostanie plac zabaw oraz siłownia w parku Modrzewie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu ogłosił właśnie przetarg na dostawę i montaż nowych urządzeń. Projekt jest realizowany z budżetu obywatelskiego, autorem wniosku był Robert Turlej, a w głosowaniu mieszkańców uzyskał on 529 głosów. Jego koszt to 200 tys. zł.

- Siłownia i plac zabaw cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców i to oni właśnie dopytywali o jego rozbudowę – mówi Robert Turlej. - Będziemy jedynym parkiem w Elblągu, w którym będzie można odpocząć na hamaku. Podobne można spotkać m.in. w Warszawie, pomyślałem, że warto ten pomysł skopiować w parku Modrzewie. Łącznie znajdą się tam trzy hamaki.

O jakie jeszcze elementy zostanie rozbudowany plac zabaw oraz siłownia?

- Fabryka piasku z dźwigiem, taśmociągiem, stanowiskiem z formami, wagą i przenośnikiem, zjazd linowy ze strefą bezpieczeństwa, zestawy fitness: rowerek, wyciąg górny, krzesło do wyciskania, pajacyk, drabinka i podciąg do nóg - czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

- Nie wiemy jeszcze czy i ewentualnie w jakiej formule będą mogły się odbywać letnie Sjesty w parku Modrzewie. Wszystko zależy od obostrzeń sanitarnych, jakie będziemy musieli spełnić – mówi Robert Turlej.

Przypomnijmy, że plac zabaw w parku Modrzewie otwarto we wrześniu 2014 roku, projekt zrealizowano z budżetu obywatelskiego.

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego zagłosował Pan za likwidacją pogotowia socjalnego i zaskarżeniu decyzji wojewody??? Proszę zostawić ten park i zająć się ważnymi tematami. Czekam na odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie?
 • turlej glosowal za zamknieciem pogotowia socjalnego a teraz chce lezec na hamaku hahaha. dobry typ. wiecie co z nim zrobic przy wyborach
 • Brak monitoringu który zabezpieczy te wszystkie urządzenia
 • To bezdomni sie uciesza. Kto sie po takim polozy?Glupota ratusza, znowu kasa wyrzucona w bloto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  12
  12345(2020-05-28)
 • Idealne miejsce dla tych ze zlikwidowanego pogotowia socjalnego
 • To się nie dzieje naprawdę. Fabryka piasku? Serio? Kładzione sa po kolei instytucje a wy będziecie piasek przesypywac?
 • czy do jasnej cholery nie ma ważniejszych wydatków niż jakieś hamaki za kupe kasy??? przecież to zaraz zostanie poniszczone i będą spali tam bezdomni!!! czy nasz kiepski prezydent i ci radni nieporadni obudzą się z letargu i zaczną coś robić pożytecznego??? przecież bierzecie za to niemałe pieniądze
 • Taaa w Warszawie też porobili w parkach hamaki, po tygodniu były stałymi miejscówkami bezdomnych, oczywiście nikt po bezdomnym z nich już nie skorzysta. totalny brak wyobraźni. Ale kasa poszła; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  7
  Wnikliwy warszawiak(2020-05-28)
 • Te hamaki będą codziennie dezynfekowane.
 • @Prezydent - Dezynfekcja to może bedzie, ale doustnie na hamakach.
 • "Nie wiemy jeszcze czy i ewentualnie w jakiej formule będą mogły się odbywać letnie Sjesty w parku Modrzewie. Wszystko zależy od obostrzeń sanitarnych, jakie będziemy musieli spełnić – mówi Robert Turlej. "No tak w sumie może się wypowiedzieć to za Turleja pieniądze i za jego zgodą. Głosujący się nie wypowiadają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Kontrapas(2020-05-28)
 • Jak na Elblag 3 to trochę mało, tylko żeby nie zniszczyli wandale fajnie będzie wyglądać ale ciekawe jak będzie elblazanom służyć
Reklama