UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na moście Unii Europejskiej wkrótce ruszą prace

 
Elbląg, Na moście Unii Europejskiej wkrótce ruszą prace
fot. nadesłana

Dziś podpisana zostanie umowa na realizację inwestycji z firmą, która wykona naprawę urządzeń dylatacyjnych na moście Unii Europejskiej. Jeszcze w tym tygodniu wykonawcy przekazany zostanie teren budowy.

Na zakres robót, będących przedmiotem zamówienia, składa się: wykonanie robót budowlanych polegających na odnowie urządzeń dylatacyjnych wraz z robotami towarzyszącymi i konserwacyjno-utrzymaniowymi, obsługa geodezyjna inwestycji wraz ze sporządzeniem inwentaryzacji powykonawczej oraz wykonanie projektu organizacji ruchu drogowego na czas wykonywania robót i oznakowanie robót. Zgodnie z umową prace mają zostać wykonane do 25 listopada br. Koszt inwestycji to 669 381,83 zł.
      
      
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • kiedyś jak zbudowali most to był na wieki. Przykład : most w Tczewie, most w Toruniu, a dzisiaj patałachy nic nie potrafią zrobić i gdzie jest odpowiedzialność urzędniczego wsiuna który podpisał się za odbiorem mostu do użytku ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  inż.budownictwa(2015-07-13)
 • A nie można było zrobić tego jednocześnie z remontem wiaduktu w tym samym ciągu? Czy ja się wreszcie doczekam czasów, że do pracy i z powrotem pojadę normalnie? Czy w tym mieście w ogóle jeszcze może być normalnie?
 • A czy ktoś wie, czy osoby odpowiedzialne za złą budowę poniosły odpowiedzialność? Dlaczego mamy płacić za błędy innych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Tomekkk(2015-07-13)
 • W tym mieście było normalnie do wiosny 1945 r. Skończyło się wraz z wjazdem pierwszego czołgu "wyzwolicieli". Do samego końca jeździły tramwaje, był prąd, woda, jeździły tramwaje, czynne były kawiarnie. Raptem jakby po rażeniu piorunem wszystko zmieniło się i ten bałagan trwa do dzisiaj.
 • To powodzenia Ci życzę w korkami w mieście. Super planista z Ciebie, nie ma co :D
 • W związku z remontem mostu Unii Europejskiej powinno się wprowadzić ruch dwustronny na moście niskim na starym mieście ten pierwszy od strony Alstom, tylko dla samochodów osobowych, w celu odkorkowania mostu Tysiąclecia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  zatroskanyelblążanin(2015-07-13)
 • rondo 'kaliningrad' mordercy Polaków funkcjonuje bez remontów a most ' unii europejskiej' - ślepej przyjaźni do du. .y krótko po wybudowaniu. Jakaś klątwa czy pazerności na pieniądze urzęd(tfu)ników ?
 • Imbryk Stroskany, a co tramwaje nie jeżdżą, czy knajpy zamknęli? Nie gadaj, że prądu czy gazu nie ma w mieście. Gdzie Ty mieszkasz? O co Ci chodzi?
 • Hej Imbryk! Nie rozumiesz, to nie pisz. Chodzi o normalność w naszym mieście, której nigdy nie było, a nie o tramwaj, który chodzi, czy nie chodzi. Proszę czytać i myśleć, a nie tylko czytać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Stroskany(2015-07-13)
 • kto wyleci z UM za patologiczne decyzje? czy nie można było modernizować trasy UE razem z mostem który jest już otwarty?
 • Wydaje mi się że most nie został źle wykonany tylko tanio. wymiana dylatacji to zwykła konieczność konserwacyjna po pewnym okresie eksploatacji. Okres tym dłuższy im lepszych materiałów użyto w trakcie realizacji inwestycji. I tu się wyłania winowajca tego, że tak szybko trzeba to robić - dodupiaste ustawodastwo w Państwie polskim, które w ustawie o zamówieniach publicznych promuje kryterium najniższej ceny a co za tym idzie partaninę i kanciarstwo w majestacie prawa na każdym kroku. Wchodzi to już w krew wszystkim wykonawcom (bo inaczej przetargu się nie wygra) że po prostu dobrze, solidnie i uczciwie nie potrafią gdyż takie "nieżyciowe" podejście do biznesu gwarantuje plajtę. I właśnie tutaj Panie Imbryk brakuje tego co było przed 1945 - niestety
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Bąbel(2015-07-13)
 • przejechałem się wiaduktem po naprawie. samochód 800 kilogramów, a już stukało na dylatacjach, które są nierówne. Jakie wstrząsy spowoduje 24 tonowy TIR?, jak to przeniesie się na filary? Kto dokonał odbioru tych nierówności. Proszę o nazwiska. Chyba, że to jest utajnione. Jeżeli utajnione, to przez kogo i dlaczego?
Reklama