UWAGA!

Na porody rodzinne trzeba jeszcze zaczekać

 Elbląg, Na porody rodzinne trzeba jeszcze zaczekać
fot. szpital wojewódzki w Elblągu

Porody w elbląskim szpitalu wojewódzkim nadal będą się odbywały tylko w asyście personelu medycznego. Jednak od środy (6 maja) jedna osoba wyznaczona przez mamę będzie mogła zobaczyć i przywitać się z nowo narodzonym maluszkiem.

Szpital wojewódzki w Elblągu nie zdecydował się jeszcze na przywrócenie porodów rodzinnych. - Nasz trakt porodowy jest w dalszym ciągu w remoncie, warunki pracy porodówki są utrudnione, a zagrożenie epidemiologiczne wciąż bardzo poważne. - informuje Anna Kowalska, rzeczniczka szpitala wojewódzkiego - Podjęliśmy jednak kroki, by od środy (6 maja) chociaż trochę złagodzić obostrzenia.

Porody w szpitalu nadal będą odbywały się jedynie w asyście personelu. Natomiast już po zakończonej akcji porodowej jedna osoba wskazana przez pacjentkę będzie mogła – z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych - wejść na salę porodową, zobaczyć nowo narodzone dziecko, przywitać się z jego mamą, wspólnie zrobić zdjęcie.
       - Nie może to być, oczywiście, długa wizyta. Zakładamy, że - o ile nic nie stanie na przeszkodzie - może to być 15 - 20 minut - dodaje Anna Kowalska

Porody w szpitalu wojewódzkim od ponad roku odbywają się w tymczasowych pomieszczeniach po starym bloku operacyjnym.

- Jest to miejsce, które zaadaptowaliśmy na ten cel na czas modernizacji Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. - tłumaczy Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ w Elblągu - Wielką pociechą dla nas wszystkich jest fakt, że kompleksowe prace szacowane na około 15 mln zł właśnie dobiegają końca i że jeszcze tego lata będziemy mogli zaoferować naszym pacjentkom całkowicie nowy trakt porodowy i nieporównywalnie bardziej komfortowe warunki pobytu w oddziale.

 

 

Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama