UWAGA!

Na razie 800 metrów, reszta musi poczekać

 
Elbląg, Na razie 800 metrów, reszta musi poczekać
fot. Anna Dembińska

Zaczyna się budowa ścieżki rowerowej i chodnika na ul. Fromborskiej. Na razie to jedynie fragment większej inwestycji, która jest efektem budżetu obywatelskiego oraz mobilizacji mieszkańców. Trudno jednak powiedzieć czy i kiedy zostanie wykonana całość.

Projekt, który zakłada utworzenie trzech kilometrów ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Fromborskiej aż do Krasnego Lasu, to wola mieszkańców. To właśnie oni głosowali za takim rozwiązaniem podczas dwóch edycji budżetu obywatelskiego. Uzgodniono jednak, że ze względu na koszty, czyli prawie 7,7 mln zł, inwestycja zostanie podzielona na kilka etapów. Jednakże w styczniu Rada Miejska przegłosowała autopoprawki prezydenta, wśród których znalazła się ta, która zakłada dalsze finansowanie inwestycji z tzw. źródeł zewnętrznych.
       Na razie pewne jest więc tylko 800 metrów, od rzeki Babica do skrzyżowania ul. Fromborskiej i Kruczkowskiego, które miasto musi wykonać do końca czerwca.
       Pierwsze roboty rozpoczęły się już w październiku ubiegłego roku, wtedy też m.in. usunięto drzewa i krzewy, zabezpieczono te, które już istnieją, położono kable teletechniczne oraz elektroeneregtyczne, a także wykonano przepust rzeki Babica.
       Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego prace, które przerwano ze względu na zimę, znów nabierają tempa. Wykonawca rozpoczął już przygotowania do położenia kruszywa, które zostanie ustabilizowane cementem. Pozwoli to na przejście do kolejnego frontu robót, czyli ułożenia warstw konstrukcyjnych chodnika i ścieżki rowerowej, a później nawierzchni ciągu pieszo rowerowego, ustawienia studni teletechnicznej, szafek elektroenergetycznych, słupów i oprawy oświetleniowej oraz obiekty małej architektury. Wszystkie te prace będą kosztowały ok. 1,5 mln zł.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama