UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na rozmowy do Rynu

Jutro (11 sierpnia) w Rynie rozpoczyna się posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, pierwsze takie spotkanie pod przewodnictwem Warmii i Mazur od 2002 roku.

Odbywające się w dniach 11-12 sierpnia obrady będą miały wyjątkowy charakter, bo oprócz gości z całej Polski przyjeżdża także delegacja z Chorwacji. Pierwszy dzień spotkania w Rynie będzie poświęcony współpracy międzynarodowej samorządów.
       - Weźmiemy także udział w debacie dotyczącej promocji polskich regionów, będziemy szukać sposobów, by sukces wizerunkowy przekuć na sukces gospodarczy – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który przewodniczy Konwentowi. – W debacie wezmą udział znani goście, jak Olga Lipińska, Jacek Pałkiewicz czy Mamed Khalidov, a poprowadzi ją prof. Witold Orłowski. Z uwagi na to, że Mazury jako marka znalazły się na piątym miejscu wśród najbardziej podziwianych polskich marek w rankingu miesięcznika „Brief”, spodziewam się naprawdę ciekawej dyskusji.
       Mazurom chcą się przyjrzeć z bliska także nasi zagraniczni goście. Przedstawiciele rządu i parlamentu Chorwacji, a także członkowie Związku Żupanii Chorwackich tuż przed przystąpieniem do Unii Europejskiej przyjeżdżają zobaczyć inwestycje, powstałe na Mazurach dzięki funduszom pomocowym. Wezmą również udział w Konwencie Marszałków, bo są zainteresowani naszymi doświadczeniami związanymi z akcesją europejską, a także pracą reprezentacji samorządowych. Z naszym regionem chce nawiązać bliższą współpracę województwo splitsko-dalmatyńskie.
       W drugim dniu, 12 sierpnia, przewidziano wystąpienia Bogdana Borusewicza, Marszałka Senatu RP, pod którego patronatem odbywa się Konwent, a także przedstawicieli polskich ministerstw i chorwackiego parlamentu. O godz. 10.25 nastąpi podpisanie listów intencyjnych o woli współpracy pomiędzy Związkiem Województw RP a Związkiem Żupanii Chorwackich oraz między województwem warmińsko-mazurskim a województwem splitsko-dalmatyńskim.
      
Biuro Prasowe, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama