UWAGA!

Na sesji sejmiku o infrastrukturze przeciwpowodziowej Żuław

Radni sejmiku warmińsko-mazurskiego zapoznali się wczoraj z raportem o stanie realizacji projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław”.

Inwestycja zakłada przebudowę systemu przeciwpowodziowego na rzece Elbląg, a także modernizację wałów ochronnych jeziora Drużno i rzeki Wąskiej. Dotychczas zakończono pracę na prawym brzegu rzeki Elbląg oraz przebudowano odcinek wału czołowego jeziora Drużno. Pracę odbywają się na terenie gmin: Elbląg, Markusy, Pasłęk, Gronowo Elbląskie oraz miasta Elbląg. Zgodnie z harmonogramem całość inwestycji ma zostać zakończona w 2015 roku.
       Przedsięwzięcie ma duże znaczenie dla północno-zachodniej części województwa. Znajdujące się w tym rejonie Żuławy Elbląskie są obszarem chronionym wałami przeciwpowodziowymi i odwadnianym za pomocą stacji pomp. Realizacja projektu wpłynie na skuteczniejszą ochronę przed zagrożeniem powodziowym oraz przeciwdziałanie awariom istniejącego systemu.
       Instytucją odpowiedzialną za realizację projektu jest Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 86 milionów złotych, z czego 72 milionów pochodzi ze środków unijnych.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co to za banalny artykuł - polowa pomp została zlikwidowana i rozebrana a w to miejsce postawiona jedna duża, która ma ściągać wodę z większego obszaru tylko że rowy są zarośnięte a przepusty zapadnięte lub zawalone.
Reklama