UWAGA!

Na skróty i "pod prąd"

 
Elbląg, Kierowcy notorycznie jeżdżą w tym miejscu "pod prąd" - twierdzi nasz Czytelnik
Kierowcy notorycznie jeżdżą w tym miejscu "pod prąd" - twierdzi nasz Czytelnik (fot. WS)

Szedłem z żoną i z dzieckiem chodnikiem, gdy przejeżdżający obok mercedes zahaczył mnie lusterkiem. Auto oczywiście poruszało się "pod prąd", bo informację o tym, że ta droga jest jednokierunkowa wielu posiadaczy aut notorycznie ignoruje. Tam w końcu dojdzie do nieszczęścia – mówi zdenerwowany Czytelnik.

Chodzi o ok. 30 -metrowy odcinek jezdni od ul. Garbary w kierunku ulicy Przymurze (za budynkiem Poczty Głównej). Z jednej strony znak informuje o zakazie wjazdu, z drugiej zaś o tym, że to droga jednokierunkowa. Sytuacja jest więc jasna, ale...
       - Kierowcy, chcąc skrócić sobie drogę, notorycznie wjeżdżają od ul. Garbary "pod prąd" - twierdzi nasz Czytelnik. - A tam jest bardzo wąski odcinek jezdni, jest wyjazd z podwórka kamienic, jest wreszcie chodnik, po którym przecież poruszają się piesi. Szedłem właśnie z żoną i z dzieckiem, gdy jadąca "pod prąd" kierująca mercedesem zahaczyła mnie lusterkiem – opowiada mężczyzna. - Potrącenie to za dużo powiedziane, ale zdenerwowałem się myśląc o tym, co by było gdyby naprawdę doszło do nieszczęścia. Kobieta nawet nie zatrzymała się tylko pojechała dalej.

  Elbląg, Znaki mówią jasno, jak jechać, czy raczej jak nie jechać
Znaki mówią jasno, jak jechać, czy raczej jak nie jechać (fot. WS)

Zadzwoniłem więc na policję i poinformowałem o zdarzeniu, podając numer rejestracyjny auta. Nie sądzę jednak, by podjęto interwencję, w sumie przecież nic się nie stało – przyznaje - no, oprócz tego, że pani złamała przepis [za tego typu wykroczenie można zostać ukaranym 5 pkt. karnymi i  mandatem w wysokości 500 zł - red.]. Ale tam kiedyś naprawdę może dojść do tragedii – kończy nasz rozmówca.
       We wskazanym przez mężczyznę miejscu, podczas zaledwie kilku minut, sami zauważyliśmy wjeżdżające "pod prąd" auto. Może służby porządkowe mogłyby częściej patrolować tę okolicę?
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • jak mają patrolować ulice w zakamarkach skoro lepiej siedzieć na. .upie i łapać z radaru typu Iskra1 na wylotówkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  0
  Drivering(2013-10-10)
 • na patrol trzeba się ruszyć, a to za ciężko! na rawskiej lepiej się ustawić i d. .pe grzać cały dzień i grać na laptopie.
 • Ciekawe akcje dzieją się przy Robotniczej 160.Wyremontowali parking, postawili szlaban ale i to nie zniechęca innych do stawania w miejsca zarezerwowane dla ludzi z wieżowców. Wjeżdżają drugą stroną pod zakaz wjazdu. Tragedia.
 • Akurat przy Robotniczej 160 to sami mieszkańcy pod prąd też wjeżdżają. Limit 1 pilota na mieszkanie i możliwość wpisania kodu tylko od strony pasażera (debilizm!) robi swoje.
 • nie tylko tam jeżdżą pod prąd. Na starym mieście non stop ktoś skręca tam gdzie jest zakaz
 • Niech policja zamontuje tam kamerę:) Podreperują mandatami budżet:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  acotam(2013-10-10)
 • Droga Policjo ! Przecież tam klienci podają się sami na tacy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  Machupichcę(2013-10-10)
 • Do Onaaaa, kamer może i jest dużo ale działają aż trzy :) i zimą monitorują choinkę :)
 • ciemna masa nie mająca pojęcia o nowoczesnych rozwiazaniach komunikacyjnych ełropejskich, tam jest kontrapas samochodowy, takie nowum, w Ełropie stosowane bardzo czesto, a w Elblągu od niedawna, kto jest inteligentny to wie, a kto nie wiem ten nigdy nie jedził poza Elbląg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  podoficersamochodowy(2013-10-10)
 • Aby to jeden przypadek? Proszę bardzo: Z ul. Armii Krajowej można skręcić W LEWO w Powstańców Warszawskich. Lewoskręt jest tak wyprofilowany, aby jadąc AK w przeciwnym kierunku nie skręcać w lewo (zawracać). Co prawda znaku żadnego nie ma, ale jest LOGIKA, zawracanie 100 m dalej. I przykład 100 m dalej: Z ul. Pestalozziego jest nakaz skrętu w prawo. Większość ludzi jeździ jednak PROSTO, aby w jechać w AK i kierować się w stronę 12-go Lutego. I myślićie, że ktoś zwraca na to uwagę?
 • no i co ze jakiemus cieciowi to przeszkadza. .. tam są same 1 kierunkowe. .. to absurd. ..
 • masz jakiś problem to możemy się umówić
Reklama