UWAGA!

Na stypendia dla młodych

Dobiega końca konkurs o tytuł „Filantropa Roku 2000” zorganizowany przez Fundację Elbląg. Wkrótce Kapituła wybierze laureata spośród 40 wniosków nominacyjnych.

Prestiżową nagrodą w tym konkursie jest statuetka „Ferdynanda” wykonana przez elbląskiego rzeźbiarza Romana Fusa. Statuetka nawiązuje do postaci największego elbląskiego przemysłowca i filantropa Ferdynanda Schichaua.
     Laureata konkursu poznamy na uroczystej Gali Fundacji Elbląg, która odbędzie się 18 lutego w Wojewódzkim Ośrodku Kultury. Galę uświetni koncert Ryszarda Rynkowskiego. Piosenkarz wystąpi nie tylko z koncertem charytatywnym - ufunduje również stypendium dla uzdolnionego młodego muzyka z Elbląga. Podczas koncertu wystąpi również Monika Kwiatkowska - wschodząca gwiazda elbląskiej estrady i zespół elbląskiej Szkoły Muzycznej.
     Biletem wstępu na Galę są cegiełki o nominale 20 i 50 zł. Można je nabyć w kasie kinowej WOK-u, Elbląskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej i zakładach firmy Bannach przy ul. Królewieckiej.
     Aby zachęcić do kupna cegiełek organizatorzy przeprowadzą wśród nabywców losowanie. Nagrodami będą płyty i kasety z najnowszymi utworami Ryszarda Rynkowskiego opatrzone autografem artysty - ufundowane przez EMPiK. Główną nagrodą będzie zestaw muzyczny RoadStar ufundowany przez firmę Eliza.
     W trakcie Gali będą sprzedawane wyroby dzieci niepełnosprawnych z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Elblągu, Przedszkola nr 19 i Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Bema. Cały dochód z Gali zostanie przezaczony na fundusz stypendialny Fundacji dla elbląskich dzieci i młodzieży.
rm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czy ktos moglby mnie poinformowac jak mlody, uzdolniony muzyk z Elblaga moze sie ubiegac o stypendium, ktore ma byc wreczone przez R. Rynkowskiego ??? moj e-mail: hajash@elblag.com.pl
Reklama