UWAGA!

Na zakończenie jubileuszu

Elbląg, Na zakończenie jubileuszu

7 listopada na Starym Rynku niezwykły spektakl światła i dźwięku będzie ostatnią propozycją wspólnej celebracji dla wszystkich mieszkańców Elbląga. Podczas ostatnich siedmiu miesięcy w naszym mieście odbyło się wiele imprez kulturalnych, sportowych oraz turystycznych.

Rok 2014 stał się dla Elbląga okazją do przypomnienia sobie dziejów miasta, podkreślenia jego dorobku, ale także ukazał jego współczesne oblicze. Obfitował w momenty uroczyste i podniosłe, wspaniałe widowiska sportowe, koncerty, wystawy, konferencje, publikacje i wiele innych interesujących spotkań kulturalnych i rozrywkowych.
       Czas obchodów jubileuszu dobiega końca i śmiało można już stwierdzić że elblążanie świętowali 777-lecie miasta w poczuciu dobrze wykorzystanego czasu, a nasze starania z tym związane zostaną wpisane w historię naszego miasta.
       W ostatnim dniu obchodów, 7 listopada, zaplanowano także uroczystości w elbląskim muzeum oraz koncert specjalny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
      
       Szczegółowy program:
       godz. 10 – 17  - 150 lat Muzeum Archeologiczno-Historycznego
       Konferencja p.n. „Nowoczesne metody w prezentacji dziedzictwa kulturowego”. Podsumowanie realizacji projektu „Muzea ponad granicami” („Museums Over The Borders”)
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne – wstęp wolny
      
       godz. 18  - Spektakl światło i dźwięk z prezentacją filmu holograficznego „Historie ponad granicami”. Wyjątkowa prezentacja na wschodniej ścianie katedry. Stary Rynek – wstęp wolny
      
       godz. 19:00 - Koncert specjalny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej „Talent i perfekcja”
       Orkiestrę poprowadzi znakomity dyrygent Robert Kabara. Zaskakujące solówki zagra Radosław Szarek, profesor Akademii Muzycznej w Norymberdze
       Bilety: kasa EOK, Ratusz Staromiejski
      
      
      
Łukasz Mierzejewski, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama