[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Naciśnij, a zapali się zielone

 
Elbląg, Naciśnij aby przejść
Naciśnij aby przejść (fot. WS)

Dla poprawy bezpieczeństwa na ul. Odrodzenia (skrzyżowanie z Wiejską) i na Królewieckiej (przy os. Metalowców) stanie sygnalizacja świetlna, którą będą mogli uruchamiać piesi (naciskając przycisk, żeby zapaliło się zielone światło). O takie rozwiązania monitowali mieszkańcy.

Jak informuje Monika Borzdyńska, asystent w Biurze Prezydenta ds. kontaktów z mediami, potrzebę budowy sygnalizacji świetlnej na ul. Odrodzenia zgłosiła w roku 2011 radna PiS, Halina Sałata. Swój wniosek uzasadniała potrzebą poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych - zwłaszcza dzieci udających sie od strony ul. Kalenkiewicza, Okulickiego, Podgórnej i Wiejskiej w kierunku szkoły na ul. Rodziny Nalazków.
       Wniosek uzyskał akceptację prezydenta i został zapisany do realizacji w budżecie roku 2013.
       - Lokalizacja przejścia wzbudzanego na ul. Odrodzenia została wytypowana za skrzyżowaniem z ul. Wiejską, na wysokości wejścia do szkoły, tak aby droga dzieci była jak najkrótsza – wyjaśnia Monika Borzdyńska.
       Z kolei o przejście wzbudzane na ul. Królewieckiej (przy osiedlu Metalowców) monitowali sami mieszkańcy tego osiedla, którzy chcieli poprawić bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu. Wybrano istniejące przejście przy skrzyżowaniu z ul. Metalowców, które łączy przystanki autobusowe i ułatwia dojście z osiedla do sklepów, kościoła, szkoły, przedszkola.
       Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch sygnalizacji wzbudzanych przez pieszych. Termin składania ofert upływa 27 sierpnia. Nowe sygnalizatory na ul. Odrodzenia i Królewieckiej staną jesienią.
       - Od stycznia 2012 funkcjonuje w naszym mieście sygnalizacja wzbudzana na ul. Warszawskiej (przy Elsinie), która została wybudowana jako pierwsza tego typu instalacja – przypomina Monika Borzdyńska.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • W następnej kolejności przydałaby się poprawa bezpieczeństwa na kolejnym skrzyżowaniu Ogrodowa- Mickiewicza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2013-08-14)
 • Na ul. Odrodzenia będzie ok, ale co "sami mieszkańcy" zamierzają zrobić z wielkimi korkami jakie powstaną w w/w miejscu na Królewieckiej? Powodzenia z wyjazdem z ul. Metalowców. Swoją drogą niektórzy piesi na tym skrzyżowaniu chodzą "jak po własnym polu"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 2
  Payee(2013-08-14)
 • Payee...święta racja..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  Czytelnik_MOBI_86383(2013-08-14)
 • a kiedy sekundniki przy sygnalizatorach swiatel?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  jsdkdjsd(2013-08-14)
 • A nie byloby to potrzebne gdyby kierowcy przepuszczali pieszych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  (2013-08-14)
 • Biorąc pod uwagę dzieci które idą do szkoły, to dobre rozwiązanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  wiejska(2013-08-14)
 • a te przyciski które dawną są montowane przy przejściach to do czego służą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  abcdefghijklmnoprstuwz(2013-08-14)
 • Wolałbym słowo zaświeci a nie zapali. Jak sie zapali czerwone trzeba wezwać Straż. ; 0
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  kjc(2013-08-14)
 • To nic nie zmieni ja jak jadę to mam takiego pilota co włącza światło zielone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  Genek.(2013-08-14)
 • @Payee nie ma sie co martwic, wystarczy zrobic sobie spacer wzdluz Grunwaldzkiej i spr jak "wspaniale" to dziala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2013-08-14)
 • Światła z przyciskiem to wyjątkowo debilny pomysł za to z pewnością cieszy wykonawcę, wszak to dodatkowy pieniążek za wysoką technologię. Światła na skrzyżowaniu Traugutta - Grota Roweckiego zapraszają do olewania sygnalizacji włączane na dwa takty wymagają kłusowania do drugiego przycisku, albo anielskiej cierpliwości, albo ignorowania ich zupełnie. .. ale to pod latarnią jest najciemniej i urząd wysoki tuż, tuż. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  GłębokaMyśl(2013-08-14)
 • Przyciski na skrzyżowaniu Traugutta - Grota Roweckiego tak jak działają stanowią zachętę do łamania, w imię zdrowego rozsądku, przepisów ruchu drogowego. .. na Grunwaldzkiej też niczego sobie. Niech ktoś mnie oświeci, dlaczego w miejscach o dużym natężeniu ruch pieszego montowane są debilne przyciski, których montaż ma sens jedynie wtedy, gdy ruch pieszy jest znikomy. Wtedy światła nie zakłócają niepotrzebnie ruchu pojazdów swoim działaniem. Obydwa wymienione skrzyżowania nie spełniają warunku niskiego natężenia ruchu pieszego. Dodatkowo ruch pojazdów otwiera przejścia dla pieszych, ale światło mają czerwone, no chyba, że kłusują do przycisku. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  GłębokaMyśl(2013-08-14)
Reklama