UWAGA!

Nadzieja w kolorze żonkili

Na Pl. K. Jagiellończyka kwitną żonkile symbolizujące nadzieję powrotu do zdrowia chorych przebywających w hospicjach. 7 maja podczas akcji charytatywnej "Pola Nadziei" kwiaty zostaną ścięte, odbędzie się również kwesta na rzecz elbląskiego hospicjum oraz festyn dla elblążan.

Akcja sadzenia kwiatów na żonkilowym polu zrodziła się w Wielkiej Brytanii. Ideą programu "Pola Nadziei" było pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los drugiego człowieka. W 2004 r. rozpoczęto podobną akcję w Elblągu.
     - W październiku wolontariusze i pracownicy Hospicjum św. Jerzego w Elblągu zasadzili 10 tysięcy cebulek żonkili - przypomina Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Ich zakup sfinansowano z budżetu miasta. W przygotowanie rabatek i sadzenie cebulek zaangażowało się także Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej. Teraz wszyscy elblążanie mogą podziwiać piękne żonkilowe pole.
     7 maja o godz. 15.00 na Pl. K. Jagiellończyka rozpocznie się festyn połączony z akcją charytatywną pod nazwą "Pola Nadziei" - odbędą się koncerty, ścinanie kwitnących żonkili oraz kwesta na rzecz hospicjum.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama