UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagrody prezydenta wręczone

Elbląg, Prezydent Elbląga wręczył w Teatrze Dramatycznym swoje doroczne nagrody
Prezydent Elbląga wręczył w Teatrze Dramatycznym swoje doroczne nagrody

W sobotę w Teatrze Dramatycznym podczas już X Koncertu Noworocznego prezydent Elbląga Henryk Słonina wręczył swoje nagrody dla osób szczególnie zasłużonych dla Elbląga w minionym roku.

Koncert Noworoczny rozpoczął się od odegrania hymnu Elbląga. Póżniej w filmowym skrócie na telebimie przypomniano najważniejsze wydarzenia w życia miasta w 2000 roku.
     
     - Uważam, że rok 2000 był dla Elbląga rokiem pomyślnym. Udało się wiele zrobić, ciągle sa inwestycje, a niektóre udało się nam zakończyć. Nasze miasto zostało zauważone na arenie międzynarodowej - mówił do zebranych prezydent Słonina. - Co jest najpiękniejsze w naszym mieście? To, że nie tracimy sił na walki i spory polityczne, a działamy razem ponad podziałami politycznymi. Tego bym życzył sobie w 2001 roku. A elblążanom życzę, aby mogli być dumni z tego, że są mieszkańcami Elbląga.
     
     Nagrody prezydenta przyznano w ośmiu kategoriach. W poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali:
     
     - Kultura i sztuka: Stefan Czaja, dyrektor Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, skąd po 55 latach wraca księgozbiór elbląski; Danuta Mańkut, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz ETK.
     
     - Działalność oświatowa i pedagogiczna: prof. Zbigniew Walczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
     
     - Działalność gospodarcza: firma Polcotex, w imieniu której nagrodę odebrał dyrektor Romuald Sienkiewicz.
     
     - Sport i turystyka: Piotr Wadecki, kolarz zawodowy belgijskiej grupy Domo, który rozpoczynał karierę w LKS Mlexer Elbląg. W imieniu laureata nagrodę odebrał jego ojciec Eugeniusz Wadecki.
     
     - Ochrona środowiska" - oczyszczalnia ścieków w Elblągu. Nagrodę odebrali dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Tadeusz Grodziewicz oraz kierownik oczyszczalni ścieków Roman Leśniewski.
     
     - Służba zdrowia i opieka społeczna: dr. Jadwiga Konarzewska-Kruszewska, emerytowany lekarz neurolog ze szpitala wojewódzkiego.
     
     - Inne dziedziny: Grażyna Gosk, dziennikarka "Dziennika Bałtyckiego". Poza tym w tej kategorii honorowe nagrody prezydenta Elbląga otrzymali: 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana (nagrodę odebrał generał Waldemar Skrzypczak), Czesław Lang, szef firmy Lang Team organizującej Tour de Pologne (nagrodę w jego imieniu odebrał dyrektor sportowy Lang Team Bogdan Mączka), oraz mł. insp. Krzysztof Starańczak, szef Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama