UWAGA!

Najlepszy kierowca regionu po raz czterdziesty

 Elbląg, Podczas konkursu będzie można zobaczyć legendy motoryzacji
Podczas konkursu będzie można zobaczyć legendy motoryzacji (fot. nadesłana)

Jazda sprawnościowa motocyklem, samochodem, autobusem i autem ciężarowym – to konkurencje, jakie będą rozgrywane na placu Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli prezentację aut i motocykli zabytkowych, terenowych oraz sprzętu Straży Pożarnej. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa medycznego. Początek zmagań o godz. 9 w niedzielę 25 czerwca na Targowisku Miejskim.

Konkursy o tytuł „Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego” mają w Elblągu długą tradycję. Tym razem rozgrywany będzie on po raz… 40. Tradycyjnie udział w konkursie jest bezpłatny należy wykazać się jedynie posiadaniem prawa jazdy na daną kategorię lub w przypadku startu motocyklem mieć swój jednoślad. W pozostałych konkurencjach pojazdy zapewnia organizator. Są nimi: samochód osobowy, ciężarowy oraz autobus.
       - Tradycyjnie jedną z konkurencji będzie część teoretyczna, gdzie przewidujemy do rozwiązania test z przepisów ruchu i pierwszej pomocy – mówi Marek Chmielewski Komandor Konkursu. – Z kolei część praktyczna to przejazd po ustawionym torze. Tor jest tak przygotowany, aby mógł poradzić sobie z nim każdy uczestnik - oczywiście liczy się czas przejazdu. Zachęcam więc do udziału jak największą ilość elblążan ponieważ przewidzieliśmy ciekawe i atrakcyjne nagrody i to nie tylko za pierwsze miejsca.
       Będą także puchary za poszczególne konkurencje m.in. puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, puchar Prezesa Spółki „Wójcik Fabryka Mebli”, puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu oraz puchar Prezesa Spółki PKS w Elblągu.
       Konkurs będzie również okazją do obejrzenia zabytków polskiej motoryzacji. Nie zabraknie aut produkowanych w latach 70. i 80. w Polsce. Będą także zabytkowe motocykle tzw. „legendy PRL-u” i samochody terenowe. Zachęcamy więc do udziału w konkursie czy to jako zawodnik czy też widz.  Celem konkursu jest podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego oraz doskonalenie techniki jazdy.
       Organizatorem konkursu jest Automobilklub Elbląski a honorowym patronatem imprezę objął prezydent Elbląga.
      
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama