UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najnowocześniejszy mammograf w Elblagu – jeszcze tego lata!

 
Elbląg, Najnowocześniejszy mammograf w Elblagu – jeszcze tego lata!
fot. nadesłana

W ciągu najbliższego miesiąca Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu wzbogaci się o bardzo ważne dla pacjentek, a jednocześnie najnowocześniejsze aktualnie w regionie, urządzenie do badania piersi oraz diagnozowania związanych z nimi nowotworów. W pełni cyfrowy mammomat będzie jedynym w Elblągu umożliwiającym wykonanie badania na tak wysokim poziomie skuteczności.

Zgodnie z planem końca dobiega modernizacja Pracowni Mammografii w Zakładzie Radiologii. To właśnie tu zainstalowany zostanie nowy mammograf zakupiony przez szpital w ramach projektu pn. „Modernizacja Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego 2014 – 2010”. Koszt aparatu łącznie z kompleksową adaptacją Pracowni Mammografii to prawie 2 mln zł. O zaletach sprzętu, który już niebawem służył będzie pacjentkom z Elbląga i całego regionu, mówi lek. Piotr Lassota, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, kierownik Zakładu Radiologii: - To będzie sprzęt z „najwyższej możliwej półki”. Precyzja, a co za tym idzie, efektywność badania piersi przy użyciu nowego aparatu poprawi się zdecydowanie dzięki jego dodatkowym funkcjom:
       Tomosynteza z zastosowaniem 50-stopniowego skanu. W wymagających tego przypadkach aparat oferuje skanowanie w najszerszym możliwym zakresie 50 stopni, a zatem wykonuje serię zdjęć przemieszczając się względem piersi. Umożliwia to oglądanie piersi warstwa po warstwie, co pozwala na lepszą identyfikację ewentualnego guza, a tak szeroki kąt skanu sprawia, że otrzymujemy zdjęcia o najwyższej możliwej rozdzielczości, jednocześnie zachowując bardzo niskie wartości naświetlania.
       PSC, czyli spersonalizowany delikatny ucisk – to system, który oblicza optymalną wartość ucisku indywidualnie dla każdej pacjentki i reguluje go tak, by dyskomfort był możliwie najniższy. Ponadto „uciskadła” mają zaokrąglone, specjalnie wyprofilowane kształty, które dodatkowo redukują nieprzyjemne odczucia.
       Biopsja zintegrowana z tomosyntezą. Igła do biopsji prowadzona jest po części automatycznie i naprowadzana na cel zaznaczony na wybranej przez lekarza warstwie prześwietlenia. Powoduje to bardzo dużą precyzję nakłucia. Dodatkowa technika daje na miejscu możliwość bardzo szybkiego wstępnego prześwietlenia pobranej próbki. Mammotom, czyli urządzenie wykonujące biopsję, jest w stanie pobrać do 12 wycinków z jednego nakłucia bez potrzeby wyjmowania igły.
       Badanie spektralne piersi (Titanium Kontrast Enhenced Mammografy) to opcja, która może być w niektórych przypadkach alternatywą dla rezonansu piersi. Polega na podaniu dożylnie kontrastu i wykonaniu serii zdjęć, na których aparat jest w stanie w ostatecznym obrazie niejako wirtualnie usunąć tkankę gruczołową, pozostawiając widoczne same zmiany ( jeśli takie występują). Jest wiele zastosowań tej metody i z pewnością możliwość jej użycia w konkretnych przypadkach zwiększy bezpieczeństwo onkologiczne pacjentów.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Modernizacja Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego 2014 – 2010.2010 - cofamy się w czasie? Chyba 2020 powinno być
Reklama