UWAGA!

Najsłynniejszy balet Jezioro łabędzie w kolejnej odsłonie!

 Najsłynniejszy balet Jezioro łabędzie w kolejnej odsłonie!

W grudniową trasę po Polsce rusza Russian National Ballet ze słynnym baletem "Jezioro łabędzie". Zespół zawita również do Elbląga, gdzie wystąpi w hali sportowej – Centrum Sportowo-Biznesowym 13 grudnia o godz. 19.

"Jezioro łabędzie" to najbardziej znane i cenione dzieło w całej historii tańca klasycznego. Premiera tego słynnego spektaklu odbyła się w 1877 roku i mimo że dziś jest to niewyobrażalne, wydarzeniu temu daleko było do sukcesu. Dopiero w 1894 roku ta genialna kompozycja Piotra Czajkowskiego zyskała odpowiednią oprawę, a to za sprawą niezwykłej choreografii Mariusa Petipy oraz Lwa Ivanowa. Ci wspaniali artyści do dziś uważani są za "architektów" światowego sukcesu "Jeziora łabędziego", a stworzone przez nich układy taneczne nadal wzruszają i zachwycają.
      
       "Jezioro łabędzie" ma to, co w balecie klasycznym najpiękniejsze: wspaniałą muzykę, znakomitą choreografię oraz subtelny liryzm i romantyzm. Wszystko to w połączeniu z dbałością o precyzję wykonania i młodzieńczą pasją tancerzy Russian National Ballet, sprawia, że spektakl ten jest niezapomnianym przeżyciem.

 


       Russian National Ballet to zespół założony w Moskwie, składający się z młodych tancerzy, kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, którą cechuje ogromna dbałość o technikę wykonania, ale także - a może przede wszystkim - "rosyjska dusza", czyli szczególny rodzaj emocji, magii, która porusza każdego widza. Nadzór artystyczny nad zespołem sprawuje Siergiej Radchenko - wieloletni solista Teatru Bolshoi, a przez 25 lat partner światowej sławy primabaleriny Maji Plisieckiej. Jest on twórcą choreografii do wielu produkcji filmowych, znany jest również jako pasjonat muzyki i tańca hiszpańskiego.
      
       Bilety do nabycia w kasie hali CSB, Księgarni Quo Vadis - tel. 55 232 57 91 oraz recepcji Hotelu Arbiter - tel. 55 230 61 91, a także na stronach: www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.kupbilecik.pl.
      


       ---------- Reklama ----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie