UWAGA!

Najważniejszy jest intelekt

Elbląg, Studenci pierwszego roku odebrali indeksy z rąk rektora PWSZ Zbigniewa Walczyka
Studenci pierwszego roku odebrali indeksy z rąk rektora PWSZ Zbigniewa Walczyka

- Kształcenie się to dobry wybór - inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości powiedział Zbigniew Walczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu rozpoczynając uroczystą inaugurację roku akademickiego 2001/2002. Zebrani w sali teatralnej studenci i kadra pedagogiczna wysłuchali pochwał i gratulacji od elbląskich parlamentarzystów, biskupa Andrzeja Śliwińskiego oraz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa istnieje w Elblągu od trzech lat. Jej mury opuścili już pierwsi absolwenci z tytułem licencjata.
     - Trzy lata to mało, a zarazem bardzo dużo jak na okres funkcjonowania uczelni wyższej - powiedział rektor Zbigniew Walczyk. - Mało - bo po tak krótkim okresie nie można jeszcze zbyt wiele powiedzieć o uczelni. Wiele planów nie zostało jeszcze zrealizowanych, bądź są właśnie w trakcie realizacji. Dużo - bo możemy poszczycić się absolwentami, którzy opuścili nas i będą kontynuować naukę w zaprzyjaźnionych uczelniach: Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztyńskiej oraz Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej.
     Rektor Walczyk życzył nowym studentom wiele wytrwałości i wiary w to, że wiedza, którą zdobędą w PWSZ przyda im się w przyszłości. Szczególną uwagę zwrócił na kierunki informatyczne.
     - Dzięki studiom na tych kierunkach możecie być pewni, że nie dołączycie do grona bezrobotnych, których niestety jest taki wielu w naszym regionie - powiedział rektor.
     Do życzeń Zbigniewa Walczyka przyłączyli się zaproszeni goście. Słów pochwały dla uczelni nie szczędził Władysław Mańkut, senator elekt SLD-UP, przewodniczący konwentu PWSZ.
     - Wykorzystaliśmy szansę, stworzyliśmy wspaniałą uczelnię - mówił W. Mańkut. - Jej absolwenci na pewno znajdą swoje miejsce na rynku pracy, jak również będą dobrze reprezentować nasze miasto, region i kraj w Unii Europejskiej. Intelekt i wykształcenie - na to stawia się na całym świecie.
     Do pochwał przyłączył się również poseł SLD-UP Witold Gintowt-Dziewałtowski oraz biskup elbląski, ks. Andrzej Śliwiński. Podczas uroczystości indeksy z rąk rektora odebrali studenci pierwszego roku. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jako pierwsza wyższa uczelnia w Elblągu zainaugurowała nowy rok akademicki.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ksztalcenie tak to najwazniejsze ale nie jakis Licencjat przeciez to i tak nic nie daje Uniwerki RULEZ!!!!!!!!!
 • Słowa Mańkuta i Walczyka są nie na miejscu jeśli chodzi o zatrudnienie dla przyszłych absolwentów. Sami prowadzą firmę zatrudniającą ludzi na "Umowę o dzieło", gdzie od takiej formy zatrudnienia nie ma ZUS-u, ani innych świadczeń socjalnych.
 • potwierdzam...
 • Jestem studentem PWSZ. Na 1 wykladzie byly wielkie slowa o tym, jakimi bedziemy specjalistami, i jak bardzo beda sie o nas bic pracodawcy nie tylko z regionu, ale i z calej Polski! Hm... Moim zdaniem, jesli dojdzie do rozmowy kwalifikacyjnej, osoba prowadzaca rekrutacje na slowo PWSZ odpowie: a co to do cholery jest? IMHO jest bardzo wielka sciema, gdyz brak tej szkole renomy jaka mial poprzednio elblaski oddzial PG. Co bedzie z nami, krolikami doswiadczalnymi, chyba nikt nie wie...
 • {rawda moim zdaniem ten wydzial informatyczny powienien byc pod egida Polibudy lepsza renoma i wogole ale wtedy nie obrazajac nikogo 90 % ludkow co tam teraz jest poszlo by z kwitkiem
 • Student: nie martw się w wiele gorszej sytuacji na rozmowie kwalifikacyjnej będą absolwenci śmiesznej bałtyckiej, bo ile nazwa PWSZ przyszłemu pracodawcy nie będzie się z niczym kojarzyła to na słowa Wyższa Bałtycka zareaguje śmiechem : )))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  : )))))(2001-09-29)
 • Ja myślę, że o mnie to naprawdę się zabiją pracodawcy, bo ja jestem studentem Politechniki Gdańskiej. Aa.. jest warunek - przeżyć semestr pierwszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wieczór(2001-09-30)
Reklama