[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Najważniejszym wyposażeniem jest różaniec"

Elbląg, "Najważniejszym wyposażeniem jest różaniec"

W poniedziałek (5 sierpnia) wyrusza z naszego miasta X Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd na pielgrzymi szlak nastąpi po mszy św. o godz. 7, która odbędzie się w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema.

- Marta Kowalczyk: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” to hasło tegorocznej X pielgrzymki rowerowej z Elbląga na Jasną Górę. Dlaczego wybraliście właśnie te słowa?
       - Ks. Krzysztof Sękuła, organizator pielgrzymki rowerowej: Hasło tegoroczne związane jest przede wszystkim z podkreśleniem wybrania, powołania każdego człowieka przez samego Boga. W dobie dzisiejszej uświadomienie sobie kim jesteśmy, kto za nami stoi niejako w obronie, napełnia radością z wyznawanej wiary, co więcej pozwala niezachwianie trwać przy Bogu i bronić wartości.
      
       - Ile osób zdecydowało się w ten sposób spędzić część wakacji lub urlopu?
       - Wszystko wskazuje na to, że w tym roku pobijemy rekord ilości osób uczestniczących w pielgrzymce, będzie zapewne ponad 150 osób.
      
       - Czy grupa pielgrzymujących na rowerach z roku na rok powiększa się? Co sprawia, że pielgrzymka na rowerach jest atrakcyjną formą spędzenia urlopu?
       - Wzrost pielgrzymów oczywiście jest dostrzegalny. Jest to związane z różnymi czynnikami. Na pewno rozwój turystyki rowerowej ma wpływ, jednak mam nadzieję i wierzę w to głęboko, że przede wszystkich jest to związane z pragnieniem poszukiwania Boga i spotkania Go w życiu, a przez to pogłębienia swojej wiary.
      
       - Który odcinek jest najtrudniejszy do przejechania?
       - Najtrudniejszy odcinek jest wówczas, gdy jadę, aby jechać i nie mam żadnej intencji. Wtedy czekam i męczę się ogromnie kiedy już ten etap się zakończy. Gdy mam intencję nic mnie nie przeraża.
      
       - Kiedy spotykacie się z pielgrzymami, którzy z Elbląga idą pieszo?
       - Spotkanie obu pielgrzymek nastąpi dopiero na Jasnej Górze 11 sierpnia, gdyż nasze trasy w większości celowo nie pokrywają się, by nie być zbyt wielkim ciężarem dla miejscowych gospodarzy.
      
       - Czy można jeszcze dołączyć do Waszej grupy? Gdzie i do kogo można się zgłosić?
       - Trzeba naprawdę się mocno postarać gdyż listę zamknęliśmy 25 lipca, jednak modlitwa wiadomo czyni cuda.
      
       - Co ze sobą zabiera pielgrzym jadący na rowerze?
       - Najważniejszym wyposażeniem jest różaniec.
      
       - Życzę szczęśliwego powrotu.
       - Dziękuję.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama