UWAGA!

Naklejki nie upiększają miasta

 
Elbląg, Naklejki nie upiększają miasta
fot. nadesłana

Od początku sierpnia 2014 r. Departament Urbanistyki i Architektury prowadzi działania zmierzające do likwidacji plagi jaką są drobne ogłoszenia przyklejane do słupów oświetleniowych, słupków sygnalizacji świetlnej lub innych. Wszystkie te ogłoszenia umieszczane są z naruszeniem przepisów art. 63 Kodeksu wykroczeń.

Po identyfikacji firm, które rozmieszczają w ten sposób swoje reklamy, pracownik departamentu wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej przeprowadzili rozmowy z kierownikami ich elbląskich placówek. W rozmowach akcentowano problemy bezpieczeństwa, ładu przestrzeni publicznej oraz aspekt prawny zjawiska.
       W jednym przypadku kierownik firmy udzielającej kredytów odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji związanych z problemem, odsyłając ze wszelkimi pytaniami i postulatami do działu prawnego w centrali firmy.
       W pozostałych przypadkach osoby kierujące placówkami odnosiły się ze zrozumieniem do postulatu nie zaśmiecania miasta, zadeklarowały pouczenie osób odpowiedzialnych za rozprowadzanie ulotek, a także zobowiązanie ich do usunięcia ulotek rozmieszczonych z naruszeniem prawa.
       A więc może to początek końca problemu śmieci na słupach w naszym mieście ?
       Sprawę prowadzi Roman Smoleński tel. 55 239 33 98, pon.- czw., w godz. 7.30 – 12
       roman.smolenski@umelblag.pl
      
Rafał Maliszewski, Biuro Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Już dawno powinno się łupać mandatami firmy reklamujące się. Przecież ktoś wysyła tych pacanów, którzy rozlepiają gdzie się da. Tłumaczenia, ze "ja nie kazałem" są śmieszne i dreck warte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  tuubylec(2014-10-16)
 • Panie Maliszewski, gdzie w art. 63 kw jest mowa o umieszczaniu ogłoszeń? Dla ułatwienia treść artykułu. "§ 1.Kto bez złożenia pisemnego wniosku o dokonanie wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych wykonuje działalność telekomunikacyjną, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. § 2.(uchylony). § 3.Kto wprowadza do obrotu urządzenia radiowe i telekomunikacyjne urządzenia końcowe podlegające obowiązkowej ocenie zgodności z zasadniczymi wymaganiami, nieposiadające wymaganego znaku zgodności, podlega karze grzywny. § 4.(uchylony)".
 • Straż miejska już dawno powinna reperować budżet miasta na takich przypadkach. I na idiotach parkujących w obrębie przejścia dla pieszych i skrzyżowań.
 • bzdura, providenty i inne takie firemki nadal beda zasmiecac nasze miasto, dziwie sie, ze nie wzieto sie za to naprawde, zmiana prawa i wysokie mandaty!
 • Proszę, aby Departament Urbanistyki zajął się nielegalnie wiszącymi reklamami wielkoformatowymi, m. in. zasłaniającymi całe okna Basenu Miejskiego, wiszącymi na wieżowcach przy Teatralnej i 12 Lutego. Reklamy wiszące na budynkach są legalne tylko wówczas, gdy budynek jest w trakcie remontu elewacji. Te budynki nie są w trakcie remontu elewacji.
 • A ulotki wpychane za szyby samochodu? Gdzie szukać pomocy jeśli zabrudzą nam szybę?
 • A co z ulotkami wrzucanymi do skrzynek na listy? Ile razy awiza są wyrzucane razem z tymi ulotkami. W każdej klatce powinny być specjalne koszyczki na te ulotki i reklamowe gazetki. Niech Biuro Prezydenta Miasta w tej sprawie coś zacznie robić i nakaże firmom reklamującym się pozawieszać takie koszyczki.
Reklama