UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Naklejki nie upiększają miasta

 
Elbląg, Naklejki nie upiększają miasta
fot. nadesłana

Od początku sierpnia 2014 r. Departament Urbanistyki i Architektury prowadzi działania zmierzające do likwidacji plagi jaką są drobne ogłoszenia przyklejane do słupów oświetleniowych, słupków sygnalizacji świetlnej lub innych. Wszystkie te ogłoszenia umieszczane są z naruszeniem przepisów art. 63 Kodeksu wykroczeń.

Po identyfikacji firm, które rozmieszczają w ten sposób swoje reklamy, pracownik departamentu wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej przeprowadzili rozmowy z kierownikami ich elbląskich placówek. W rozmowach akcentowano problemy bezpieczeństwa, ładu przestrzeni publicznej oraz aspekt prawny zjawiska.
       W jednym przypadku kierownik firmy udzielającej kredytów odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji związanych z problemem, odsyłając ze wszelkimi pytaniami i postulatami do działu prawnego w centrali firmy.
       W pozostałych przypadkach osoby kierujące placówkami odnosiły się ze zrozumieniem do postulatu nie zaśmiecania miasta, zadeklarowały pouczenie osób odpowiedzialnych za rozprowadzanie ulotek, a także zobowiązanie ich do usunięcia ulotek rozmieszczonych z naruszeniem prawa.
       A więc może to początek końca problemu śmieci na słupach w naszym mieście ?
       Sprawę prowadzi Roman Smoleński tel. 55 239 33 98, pon.- czw., w godz. 7.30 – 12
       roman.smolenski@umelblag.pl
      
Rafał Maliszewski, Biuro Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Już dawno powinno się łupać mandatami firmy reklamujące się. Przecież ktoś wysyła tych pacanów, którzy rozlepiają gdzie się da. Tłumaczenia, ze "ja nie kazałem" są śmieszne i dreck warte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  tuubylec(2014-10-16)
 • Panie Maliszewski, gdzie w art. 63 kw jest mowa o umieszczaniu ogłoszeń? Dla ułatwienia treść artykułu. "§ 1.Kto bez złożenia pisemnego wniosku o dokonanie wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych wykonuje działalność telekomunikacyjną, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. § 2.(uchylony). § 3.Kto wprowadza do obrotu urządzenia radiowe i telekomunikacyjne urządzenia końcowe podlegające obowiązkowej ocenie zgodności z zasadniczymi wymaganiami, nieposiadające wymaganego znaku zgodności, podlega karze grzywny. § 4.(uchylony)".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  (2014-10-16)
 • Straż miejska już dawno powinna reperować budżet miasta na takich przypadkach. I na idiotach parkujących w obrębie przejścia dla pieszych i skrzyżowań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-16)
 • bzdura, providenty i inne takie firemki nadal beda zasmiecac nasze miasto, dziwie sie, ze nie wzieto sie za to naprawde, zmiana prawa i wysokie mandaty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-17)
 • Proszę, aby Departament Urbanistyki zajął się nielegalnie wiszącymi reklamami wielkoformatowymi, m. in. zasłaniającymi całe okna Basenu Miejskiego, wiszącymi na wieżowcach przy Teatralnej i 12 Lutego. Reklamy wiszące na budynkach są legalne tylko wówczas, gdy budynek jest w trakcie remontu elewacji. Te budynki nie są w trakcie remontu elewacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  elle(2014-10-17)
 • A ulotki wpychane za szyby samochodu? Gdzie szukać pomocy jeśli zabrudzą nam szybę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gdzie(2014-10-17)
 • A co z ulotkami wrzucanymi do skrzynek na listy? Ile razy awiza są wyrzucane razem z tymi ulotkami. W każdej klatce powinny być specjalne koszyczki na te ulotki i reklamowe gazetki. Niech Biuro Prezydenta Miasta w tej sprawie coś zacznie robić i nakaże firmom reklamującym się pozawieszać takie koszyczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-20)
Reklama