UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nalot na lisy

Na terenie województwa warmińsko - mazurskiego trwają szczepienia ochronne przeciwko wściekliźnie lisów żyjących na wolności. Szczepionka jest wykładana w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta. Akcja zakończy się 28 kwietnia.

Szczepienia prowadzone są w ramach akcji profilaktycznej zwalczania wścieklizny. Kilkuletnie stosowanie takich szczepień praktycznie wyklucza występowania tej groźnej choroby w środowisku dzikich zwierząt.
     Akcja rozpoczęła się 17 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia. Szczepionka jest zrzucana z samolotów, w formie przynęty, która kształtem przypomina kostkę koloru zielono - brunatnego. W środku zatopiony jest plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.
     Podczas akcji szczepień obowiązuje ograniczenie polowań, zabronione jest również płoszenie zwierzyny. Bez ograniczeń natomiast należy wykonywać odstrzały sanitarne zwierząt oraz tzw. odstrzały lisów i jenotów, przeznaczonych do kontrolnych badań weterynaryjnych. Wojewódzki lekarz weterynarii przypomina o zakazie dotykania wyłożonej szczepionki. Dotkniętej przez człowieka przynęty nie ruszy już żadne zwierzę.
     Ponadto warmińsko - mazurski lekarz weterynarii apeluje o nie podnoszenie i nie niszczenie przynęt, nie wchodzenie do lasu do 12 maja 2001 r. W tym czasie psy powinny być trzymane na uwięzi, a koty w zamknięciu. Jeżeli już zwierzę domowe miało kontakt ze szczepionką należy ten fakt zgłosić lekarzowi weterynarii. Również ludzie powinni uważać, aby nie dotykać szczepionek. Jeżeli szczepionka dostanie się na uszkodzoną skórę człowieka lub do oczu, jamy ustnej czy nosa należy miejsce przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza.
     Ponadto szczepieniu przeciwko wściekliźnie muszą zostać poddane także psy.
     Jak informuje Jolanta Warzecha, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, obowiązkowo zaszczepione muszą zostać psy w wieku powyżej dwóch miesięcy. Szczepienia prowadzone są na terenie miasta przez wyznaczonych lekarzy weterynarii w dziewięciu lecznicach.
     Właściciele czworonogów powinni zgłaszać się ze swoimi pupilami do placówek: przy ul. Grunwaldzkiej 108, Węgrowskiej 1, Szczyglej 66, Kos. Gdyńskich 11 c, Mącznej 5 a, Fałata 2, Ułańskiej 2, Bieskidzkiej 8 B oraz w Rubnie Wielkim. Koszt szczepienia, ustalony przez Warmińsko - Mazurską Izbę Lekarsko - Weterynaryjną, wynosi 13 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama