UWAGA!

Nareszcie weekend

Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu.

Tym razem raczej nie będzie dylematu co zrobić z wolnym czasem, bo tego prawdopodobnie będzie nam brakować. Przed nami weekend przedświąteczny, który większość osób spędzi na gorączkowych poszukiwaniach ostatnich prezentów, zakupach i innych formach szykowania się do nadchodzących świąt...
       Pozostanie niewiele czasu na inne aktywności, ale niech Was to nie martwi, bo w mieście dzieje się niewiele.
      
       Zanim rzucimy się w wir przygotowań, warto zatrzymać się na moment i dać się wprowadzić w świąteczny nastrój. Dziś (piątek, 20 grudnia) o godz. 18 w Sali Koncertowej ZPSM odbędzie się koncert kolęd oraz znanych utworów o tematyce świątecznej. Wykonawcami koncertu będą uczniowie V klasy Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu.
       Natomiast pół godziny później w Łęczu odbędzie się spotkanie wigilijne, na które zaprasza wszystkich chętnych Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą” i miejscowa Szkoła Podstawowa. W programie spotkania - Misterium Bożonarodzeniowe, koncert kolęd, degustacja wigilijnych potraw, wystawa świątecznych stroików. To tylko 15 minut podróży samochodem - skorzystajcie z zaproszenia - Ci którzy zrobili to w poprzednich latach twierdzą, że warto!
      
       W świąteczny nastrój niestety nie zamierza nas wprowadzać pogoda - jest i będzie pochmurno, nawet z przelotnymi opadami. Nie będą to jednak opady śniegu... Białe święta pozostają póki co w sferze marzeń (nie tylko dzieci).
      
       W sobotę (21 grudnia) gestem dobroczynności w ważnym okresie świąt chcą się podzielić miłośnicy squasha w turnieju organizowanym przez Towarzystwo Tenisowe Score oraz nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 pracujących w Domu Pomocy Społecznej. Pieniądze z wpisowego oraz kwesty prowadzonej wśród kibiców zostaną przekazane na prezenty dla dzieci i młodzieży z Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi przy ul. Kasprzaka. Początek o godz. 11.
      
       W niedzielę (22 grudnia)  w klubie Mimoza odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu prezentacji płyt znanych artystów różnych stylów muzycznych kontra artyści country  Tym razem sami artyści country, za to w repertuarze świątecznym. Będzie można usłyszeć zarówno znane u nas kolędy i pastorałki w wykonaniu country, jak i utwory napisane specjalnie na ten magiczny czas.
       Natomiast o godz. 20.15 w Mjazzdze można się będzie przekonać jak obecnie gra elbląska grupa Mentalnych Narzędzi, która od zawsze była zespołem niebanalnym i poszukującym, a ich muzyka wielokrotnie zmieniała się stylistycznie. Osoby z widocznymi elementami ubioru z motywem czarno-białych pasów lub z pomalowanymi na czerwono ustami wchodzą na koncert gratis!
      
       Jeśli planujecie w najbliższych dniach wyrwać się do kina, sprawdźcie u nas premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama