UWAGA!

Nareszcie weekend

Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Lato za oknem, a wszyscy (albo prawie wszyscy) w pracy. Całe szczęście już piątek! Ten weekend zapowiada się gorąco, ale i burzowo.
       Weekend zaczynamy już dziś, pierwszym w tym rokiem Grafatakiem, czyli bitwą na rysunki. Zbiórka pod Ratuszem Staromiejskiem o godz. 18. A tuż po miłośnicy tańca i różnych form pokrewnych będą mogli poskakać w rytmach reggae, wejście za wrzut do puszki na rzecz małej Agatki.
       Natomiast ci, którzy cenią sobie historię mogą wybrać się do Sztutowa, do Muzeum Stuthoff, gdzie odbędzie się Noc Muzeum. Taka okazja do zwiedzania i refleksji możliwa jest tylko jeden raz w roku. Początek o godz. 22, wejście jest bezpłatne.
       Sobotę warto zacząć od spaceru podczas Soboty z przewodnikiem. Tym razem wszyscy, którzy przyjdą będą mogli odkryć tajemnice ul. Grunwaldzkiej. Start o godz. 10 spod restauracji przy ul. 3 Maja, a uczestników poprowadzą przewodnicy PTTK – Brygida Gawron i Grzegorz Rembacz.
       Natomiast ci, którzy lubią sport i siatkówkę mogę skorzystać z oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przy jednym z barów na bulwarze organizuje turniej o puchar dyrektora. Trzeba się jednak pospieszyć i zapisać, bo liczba miejsc jest ograniczona. Początek o godz. 9.
       Również w sobotę o godz. 11 w podmalborskim Nowym Stawie odbędą się warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Kocham Żuławy. W programie zajęcia praktyczne, czyli tworzenie mebli, zajęcia językowe i...kurs psiej mowy ciała.
       Natomiast w niedzielę (27 lipca) elbląska policja zaprasza na coroczny festyn z okazji swojego święta, który odbędzie na Bulwarze Zygmunta Augusta, a zacznie się o godz. 15. W programie przeróżne pokazy, gry, konkursy z nagrodami oraz możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii na zabytkowym krześle sygnalitycznym. Natomiast o godz. 14.30 policjanci będą czytali dzieciom w Ratuszu Staromiejskim.
       Wciąż można skorzystać z oferty Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego i wybrać się na niedzielny (27 lipca) koncert w Bażantarni. Początek tradycyjnie o godz. 17 i tym razem muzycy zabiorą nas w świat Gershwina. I nie tylko.
       Ci, którzy lubią dostojne brzmienie organów i majestat katedry we Fromborku mogą wybrać się na 47. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Początek o godz. 14.15.
       Tego samego dnia  odbędzie się również koncert w Mjazzdze ze specjalną dedykacją dla małej Agatki Karaś. Tym razem na scenie przede wszystkim elbląskie formacje. Początek o godz. 19, wstęp na imprezę za tak zwany "wrzut do puszki".
       Również i tego dnia zaprasza do siebie pub Sąsiedzi, gdzie o godz. 20 wystąpi zespół Trzynasta w Samo Południe. Pozycja obowiązkowa dla fanów mocniejszego grania.
      
      
       Macie ochotę i czas na kino? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
      
      
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama