UWAGA!

Nareszcie weekend!

Elbląg, Nareszcie weekend!

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Weekend zapowiada się słonecznie, po jednym chłodnym dniu pogoda dalej będzie nas rozpieszczać i będzie po prostu gorąco. Całe szczęście!
       Jeszcze dziś warto wybrać się na starówkę, gdzie o godz. 20 zacznie się inscenizacja Powstania Warszawskiego. Jak mówi Piotr Imiołczyk, nauczyciel historii, który wraz z uczniami przygotowuje całe wydarzenie "będą scenki historyczne, takie jak inscenizacja walk i obrony barykady, pieśni powstańcze, poczta powstańcza, wiersze, list matki do syna".
       Ci, którzy lubią historyczne zagadki i tajemnice mogą wybrać się na dziewiątą w tegorocznej edycji „Sobotę z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Siedem cudów Starego Miasta”. Zbiórka o godz. 10 przy Bramie Targowej.
       Tego samego dnia, czyli w sobotę, odbędzie się również bezpłatny koncert Tomasza Żołtko. Początek o godz. 17.
       Z kolei wielbiciele miodu i żywności tradycyjnej mogą wybrać się do Karczowisk Górnych. To tam odbędą się XII Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności Pośród atrakcji skansen pszczelarski, pokazy bartnictwa, miodosytnictwa, przejażdżki konne czy mini zoo. Początek w sobotę  (2 sierpnia) o godz. 10.
       Wielbiciele muzyki mogą wybrać się do Pubu Sąsiedzi, to tam jednego wieczoru odbędą się dwa koncerty. Zagrają dwie trójmiejskie kapele - Smooth Dimension i Interior Division. Początek o godz. 19.30.
       Natomiast w niedzielę, 3 sierpnia, kolejne spotkanie w ramach XVII Letniego Salonu Muzycznego. Tym razem Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na muzykę Vivaldiego w wykonaniu wybitnego flecisty Łukasza Długosza i kwartetu. Start tradycyjnie o godz. 17, wstęp wolny.
       Niedziela (3 sierpnia) to prawdziwa gratka dla wielbicieli muzyki organowej. We Fromborku odbędzie się kolejny koncert w ramach 47. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, początek o godz. 14.15. Natomiast w Pasłęku, o godz. 19 w Kościele pw. św. Bartłomieja zagra Roman Perucki, profesor gdańskiej Akademii Muzycznej, organista, koncertuje w Polsce, w niemal wszystkich państwach Europy, w Rosji, Japonii, Chinach, Australii, Meksyku i USA.
      
       Macie ochotę i czas na kino? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama