UWAGA!

Nareszcie weekend!

Elbląg, Nareszcie weekend!

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Dziś (20 lutego) miłośnicy malarstwa oraz rzeźby mogą skorzystać z zaproszenia Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada oraz Żuławskiego Ośrodka Kultury. O godz. 18 w bibliotece otwarta zostanie wystawa obrazów Lucyny Niepokorowicz pt. „Zagubione wśród drzew i pól”, zaś w Nowym Dworze Gdańskim zaprezentowane zostaną rzeźby i instalacje Mariusza Burdka. Dotykają one tematu barier - fizycznych, komunikacyjnych, emocjonalnych, kulturowych, społecznych, religijnych... Początek wernisażu o godz. 20.
       Ci, których dusze porusza poezja powinni wybrać się dziś wieczorem do elbląskiego teatru. Tam o godz. 18 rozpocznie się Walentynkowa Elbląska Scena Literacka. O miłości szczęśliwej, ale i nieszczęśliwej mówić będą twórcy Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego.
       Ale nadchodzący weekend będzie zdecydowanie należał do tańców. I to ognistych, latynoamerykańskich. W sobotę i w niedzielę w sali MOS przy ul. Kościuszki zaprezentują się najlepsze pary amatorskie - tańczące sambę, cha-chę, paso doble, rumbę i jive'a. Kto zdobędzie tytuł mistrza Polski, zobaczymy. Podziwiać i kibicować będzie można w godz. od 10.30 do 21.
       Mistrzostwa, tyle że narciarskie, odbędą się w sobotę (21 lutego) na Górze Chrobrego (I Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Narciarstwie Alpejskim). Główna trasa przy wyciągu 410 m została dośnieżona i zratrakowana i będzie czekać na śmiałków od godz. 9.
       Tych, którzy lubią maszerować, a do tego pasjonują się historią, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza do udziału w 43. Ogólnopolskim Złazie Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa. Złaz odbędzie się 21 lutego malowniczymi trasami po Żuławach Elbląskich. Zakończenie imprezy w Gronowie Elbląskim
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza w sobotę, na godz. 15 na wieczorek poetycki. Muzeum odwiedzą twórcy z Grona Literackiego „Zielony Kot” ze Świecia. Będzie to wstęp do realizowanego przez nich projektu Letteratura.
       Będzie i coś do śmiechu. W sobotni (21 lutego) wieczór Pub Sąsiedzi zaprasza stand-up. Przed elbląską publicznością wystąpi komik z Koszalina - Szymon Łątkowski w swoim najnowszym programie „Sam przeciwko Polsce”. Pierwsze salwy śmiechu spodziewane już o godz. 20.
       Dla tych, którzy twierdzą, że sport to zdrowie niedzielna (22 lutego) atrakcja. B&M Tennis Club organizuje na kortach w Kazimierzowie kolejny turniej tenisowy dla dzieci w wieku do lat 8 i 10.
       A może na łyżwy? W niedzielę o godz. 17.40 na lodowisku "Helena" rozpocznie się ostatnie w tym sezonie Ice Party.
       A w Galerii EL już ostatni weekend z wystawą retrospektywną Gerarda Kwiatkowskiego. Z tej okazji cena biletów wstępu zostanie obniżona o połowę, by wszyscy zainteresowani mogli jeszcze obejrzeć jedną z największych ekspozycji prac założyciela CS.
       Kibiców interesują zapewne wiadomości sportowe. Przed własną publicznością zagrają Start oraz KS Meble Wójcik. Kolejne mecze kontrolne czekają naszych piłkarzy nożnych. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      

       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • pracując w latach 7o czekało się na sobotę gdzie praca była od godz 6do 12 zm trzecia 18 do 24 tak się pracowało w ZAMECHU Bardzo czesto pracowało się w niedziele od 6 do 12 lub 14.Dozór nie miał płacone za prace w niedziele a pracowało się na friko po wpisaniu na portierni godz wejscia i wyjscia nie otrzymywało się też wolnego za tą prace Takie to były czasy a teraz jest za to nędzna emeryturka gdyż prac dozoru. lub umysłowy zarabiał w ZAMECHU połowę tego co fizyczny. Odpoczynek był raczej tylko w niedziele po południu -kierunek BAŻANTARNIA LUB DZIAŁKA
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    PRACZAM(2015-02-21)
  • szkoda, że zapomniano o kinach
Reklama