UWAGA!

Narodowe Święto Niepodległości. Sprawdź, co się będzie działo

2014-10-24
Aktualizowany 2014-11-10 20:55
 
Elbląg, zdjęcie z listopadowego konkursu FotoreportEl, 11 listopada 2013 r. Święto Niepodległości,
zdjęcie z listopadowego konkursu FotoreportEl, 11 listopada 2013 r. Święto Niepodległości, fot. afx

Koncerty, inscenizacje historyczne, przemarsz, msza święta. Tak Elbląg będzie obchodzić 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Na uroczystości zapraszamy wszystkich mieszkańców.

We wtorek, 11 listopada będziemy świętować 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Główne uroczystości zaczną się o godz. 11 przed dworcem PKP, z którego rozpocznie się przemarsz ulicami Elbląga. „Marsz Niepodległości” wyruszy spod dworca PKP i przejedzie Aleją Grunwaldzką i Tysiąclecia, Rycerską, Wigilijną, Stary Rynek i zakończy się przy Ratuszu Staromiejskim. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w przemarszu, podczas którego, jak co roku, będziemy wspólnie nieśli 50-metrową flagę.  W godzinach 11 - 12 przewidywane są czasowe utrudnienia w ruchu na tych ulicach. Nad bezpieczeństwem uczestników marszu czuwać będą policjanci z ruchu drogowego oraz straż miejska.
       Przed Ratuszem Staromiejskim dla wszystkich mieszkańców przygotowany będzie program artystyczny m. in.: inscenizacja historyczna, koncert Orkiestry Wojskowej i Chóru Cantata.
       Podczas tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się również o godz. 13 msza święta w intencji Ojczyzny w Katedrze pw. Świętego Mikołaja, która zostanie odprawiona przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Po mszy świętej zapraszamy wszystkich do wspólnego złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.
       Z okazji Narodowego Święta Niepodległości o godz. 19 w Katedrze św. Mikołaja odbędzie się także koncert pn. „Muzyka Polska” - w wykonaniu skrzypka Janusza Wawrowskiego z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Marka Mosia. W repertuarze znajdą się dzieła polskich mistrzów kompozycji, m.in.: Fryderyka Chopina, Witolda Lutosławskiego, Mieczysława Karłowicza oraz Wojciecha Kilara. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wstęp bezpłatny tak jak na koncert Orkiestry Wojskowej z okazji 70-lecia jej istnienia ( gdzie okazało się, że wpuszczano tylko za karnetami lub zaproszeniami)?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22
  1
  zawiedzionamiłośniczkawojska(2014-10-25)
 • jaka niepodległość ? Cala Poska wysprzedana, ludzie biedni, albo zmuszeni do wyjazdu i życia za granica. Nie ma powodu do świętowania, na sile patriotów sie nie zrobi z ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  20
  ko,on(2014-11-09)
 • jesteśmy tak niepolegli że ruscy nie chcą oddać nam samolotu od kilku lat, a Polska może tylko wmawiać że tak właśnie ma być pokazywać ludziom iluzje władzy. :d. Niepodległośc wyglada tak że jak Rosjanie najadą Polske to 90% spakuje sie i wyjedzie do rodzin za granicą. Nie bedzie się przejmowac w najmniejszym stopniu tą niepodległością
 • Ludzie, umiecie tylko narzekać. .. Coś w E-gu się dzieje to źle, jak nic się nie dzieje też źle. .. . I jak wam Elblążanom dogodzić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  19
  madziuchna007(2014-11-09)
 • prawdziwy Marsz Niepodleglosci tylko w Warszawie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  9
  S.T.O.K.(2014-11-09)
 • Ciekawie będzie 11 Listopada 2014r. , ,Podczas tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się również o godz. 13.00 msza święta w intencji Ojczyzny w Katedrze pw. Świętego Mikołaja, która zostanie odprawiona przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Jacka Jezierskiego" cytat ze stron UM Elbląg. Pan prezydent z cywilną żoną zaszczyci nas swoją obecnością i komunią z rąk biskupa. My elblążanie po rozwodzie czekamy na ruch JE ks biskupa Jacka Jezierskiego i Jego księży. Wobec Boga wszyscy jesteśmy równi, czy wobec księży też???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  6
  Rozwodnik(2014-11-09)
 • Byłam na tym koncercie-EOK, z tym repertuarem w Pasłęku. Piekny, Polonez Wieniawskiego wykonany cuuuudownie.
 • Nie dla marszu z pisowskimi ludzikami popierającymi UE, która nas grabi gospodarczo!!! Prawdziwy Marsz Niepodległości tylko w Warszawie!!!!!
 • azłożenie kwiatów pod pomnikiem. jpii, co to ma byc? kolejne swieto kleru ?
 • Kilka lat temu mieliśmy kraj uroczystości kościelnych teraz teraz dołączyły do nich różnego rodzaju maskardy. Kiedyś Polska była krajem mlekiem i miodem płynącym, teraz mamy kraj pełen mszy i maskarad.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  DepresjaRadosna(2014-11-09)
 • Bezpłatne, nie zawsze oznacza, że dostępne dla wszystkich. Powszechnie stosowany obecnie chwyt marketingowy.
 • Olimpia Elblag - olimpia zambrow 13.00 !!!
Reklama