UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 90 lat temu Polska pojawiła się ponownie na mapie Europy po prawie 123-letniej nieobecności.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym ustawą z kwietnia 1937 roku. Do wybuchu II Wojny Światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w 1937 i 1938 roku.
     W latach 1939-1944 podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne świętowanie było niemożliwe, podobnie jak po roku 1945, kiedy to władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca (data podpisania Manifestu PKWN). Dzień ten nazwano Narodowym Świętem Odrodzenia Polski.
     Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzone jest 11 listopada, przywrócono ustawą Sejmu IX kadencji, 21 lutego 1989 r.
     
     Główne obchody święta z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W tym roku Prezydent RP Lech Kaczyński weźmie udział w uroczystościach, do udziału w których, zaproszeni zostali przywódcy innych państw oraz znaczący goście ze świata kultury i nauki.
     
     Program uroczystości:
     godz. 12 - Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza
     godz. 13.30 - Otwarcie wystawy „Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności” na Zamku Królewskim
     godz. 17 - Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i nominacji generalskich, Pałac Prezydencki
     godz. 20 - Uroczysta Gala w Teatrze Wielkim.
     
     Program obchodów Święta Niepodległości w Elblągu można znaleźć w tekście Żołnierskie honory i kameralny koncert.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama