UWAGA!

Nastolatka wróciła do domu dzięki interwencji senatora

 Elbląg, Nastolatka wróciła do domu dzięki interwencji senatora

Do senatora Jerzego Wcisły zgłosiła się pani Monika, zrozpaczona mama nastoletniej córki. Córka pani Moniki utknęła na Tajwanie. Wyjechała na kontrakt, miała wrócić w kwietniu, ale stało się to niemożliwe, kiedy z powodu koronawirusa granice zostały zamknięte.

Pani Monika szukała pomocy, gdzie tylko mogła. Do senatora Wcisły trafiła, kiedy jej córce kończył się termin ważności wizy. - Na działanie mieliśmy tylko kilka dni – mówi senator Jerzy Wcisła. - Interweniowałem w Ambasadzie i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. O pomoc poprosiłem przewoźnika, czyli China Airlines w Niemczech. Jak wszędzie, są procedury, które mają jedną wspólną wadę – wymagają czasu. Tutaj czasu nie było. Tymczasem zbliżał się termin ostatniego lotu, którym córka pani Moniki mogła wrócić do domu.

Stres był tym większy, że już raz córka pani Moniki była przygotowana do wylotu z Tajwanu. Jednak nie została wpuszczona na pokład samolotu, kiedy same bilety okazały się niewystarczające. Lot był z Tajwanu do Niemiec i wymagany był dowód na to, że córka pani Moniki nie zostanie w Niemczech, tylko wyjedzie do Polski. O tym, że trzeba dopełnić tej formalności, kobiety dowiedziały się krótko przed startem samolotu.

Dzisiaj wiemy, że ta historia zakończyła się szczęśliwie. Córka Pani Moniki 16 maja bezpiecznie wróciła do domu. Stało się to możliwe także dlatego, że przewoźnik — China Airlines w Niemczech przyjął senatorską gwarancję Jerzego Wcisły jako potwierdzenie, że córka pani Moniki wyjedzie z Niemiec.

- Za tym, że córka Pani Moniki bezpiecznie wróciła do domu, stoją konkretni ludzie, tacy jak pan Michael Biermann z China Airlines w Niemczech – mówi Jerzy Wcisła, senator RP. - To, że ktoś bezinteresownie chciał zaangażować się w pomoc. I za tę pomoc oraz solidarność chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom.

Biuro Senatora Jerzego Wcisły
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Samochwała w kącie stała. Pan Wcisła nie ma się czym pochwalić. Wie Pan ile ludzi nie będących sanatorami pomagało sobie nawzajem.
 • łał normalnie łał ale farmazon dla gawiedzi, wybielajcie senatorka dalej, zaraz będzie że senator wszędzie pomaga i jest fajny a tak na prawdę to nie chce być senatorem ale co tam fajna robota, tylko chce pomagać i pomagać i pomagać. .. .. no Rzeczypospolitej bardzo pomógł najbardziej, razem z kolesiami wiadomo, do dziś te chwalebne czyny rycerskie są powielane we wierszach i opowieściach, a literaci rzucają się pod pociągi z tęsknoty za senatorem i kolesiami i ich czynami
 • a swoją drogą ekspozytura stronnictwa Pruskiego zgłosiła się do centrali zarządzającej a centrala powiedziała ok skoro nasz człowiek tak mówi to tak mówi. .. tyle w temacie
 • kiedyś moskwa dziś berlin i bruxela
 • Dobra robota Panie senatorze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Ojciec(2020-06-01)
 • Bardzo dobrze panie senatorze pomoc okazała się skuteczna 👍
 • Coś mało ogarnięta ta panienka, wielki świat kontrakty ale już dopełnić formalności w temacie przelotu ni chu chu. Mamunia musiała aż senatora angażować. Już na początku pandemii ściągał nam tumanów z Hiszpanii, uziemionych lewusów bez pracy.
 • Bogu Dziękować, Że Dumne Miasto Elbląg Jest Wolne Od pis
 • Sądy polskie i ich wyroki nie są już gwarancją sprawiedliwości dla zagranicznych sądów, a taki senator daje rękojmie hmmm i to się niedługo skończy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  FizoloF(2020-06-01)
 • Ludzki pan
 • Polityk, który potrafi pochylić się nad sytuacją pojedynczego człowieka jest na wagę złota.
 • hahahaha, no nie, to już jakaś paranoja z wybielaniem i lansowaniem tego senatorka Wcisły, czekam co jeszcze wymyśli
Reklama