UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nasza krew - nasza ojczyzna

Elbląg, Nasza krew - nasza ojczyzna

Kluby honorowych dawców krwi zrzeszone przy Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej w dniach 12-15 listopada organizują zbiórkę krwi pod hasłem "Nasza krew- nasza ojczyzna".

Honorowa zbiórka krwi jest zorganizowana celowo w okolicy Święta 11 listopada, aby podkreslić wartość niesienia pomocy drugiej osobie. Funkcjonariusz dbający o praworządność, łąd i bezpieczeństwo obywateli RP powinien być kojarzony z niesieniem pomocy i ratowaniem życia ludzkiego. Dodatkową intencą organizatorów jest wzmocnienie i rozpowsezchnienie ruchu krwiodawstwa w służbach mundurowych.
       Oprócz funkcjonariuszy SG, w punktach zbiórki krwi rozprogowano akcję i zaproszono do udziału również mieszkańców danej miejscowości:
       12 listopada (poniedziałek) w Braniewie - krew będzie można oddać w Placówce Straży Grniacznej przy ul. Kwiatowej 2 w godz. 9 - 12;
       14 listopada w Placówce SG w Barcianach przy ul. Nowej 3 w godz. 9 - 12;
       15 listopada w Komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 78 w godz. 9 - 12.
       Tylko w zeszłym roku wolontariusze w ramach akcji honorowego oddawania krwi oraganizowanych przez Straż Grniaczną na Warmii i Mazurach oddali łącznie ponad 100 l krwi.
       Tym razem oprócz punktów zlokalizowanych w Placówkach SG krew będzie również zbierana w dodatkowych punktach krwiodawstwa w wybranych miastach (szczegóły na załączonym plakacie).
      
por. SG Justyna Szubstarska rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granic
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • To zamiar godny pochwały i szacunku. Szacunek należy się szczególnie - dla Wszystkich oddających krew. Nie ma na świecie płynu tak drogiego i tak pożądanego jak krew ludzka. Zaś Ci co godzą się nią dzielić w zamian nie żądając nic - są nad podziw hojni. Albowiem krew jest bezcenna. Sama inicjatywa jest już na tyle wzniosła i wspaniała - że hasło - nasza krew - nasza ojczyzna - niechcący wprowadza pewną dysharmonię. Nikt - nawet ojczyzna nie może żądać od Nas krwi. Ani naród. Zatem nie używajmy wielkich słów gdzie ich nie trzeba. W tej decyzji o oddaniu krwi - jesteśmy sami. To oddający decyduje - chcę pomóc człowiekowi potrzebującemu. Być może od tej decyzji - zależy Czyjeś życie. A często tak jest. Ludzkie pełne humanizmu postępowanie musi mieć - opis na wskroś wymiar ludzkiej rzeczywistości - jasności. Zatem hasło - krew darem życia. SG - oddają krew. SG - dają życie. To właściwe hasła - firmujące piękną inicjatywę. A ojczyzna niech śpi. Umęczona już niemiłosiernie. Karceniem - pielęgnowaniem wiecznie nieporadnych. Nie wołajmy Jej za każdym razem kiedy mamy - nawet najpiękniejsze pomysły. Realizujmy je - a gdy się zbudzi - uśmiechnie się do Nas. Bo Nas kocha. Pozdrawiam SG.
Reklama