UWAGA!

Nasza piękna Bażantarnia

Bażantarnia jest miejscem unikatowym, które ma swój potencjał turystyczny. Aby zachęcić nie tylko elblążan, ale również turystów do spacerów, w lesie stanęły słupki kierunkowe i oznaczenia najciekawszych miejsc.

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej wraz z Nadleśnictwem Elbląg, Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej i Zarządem Zieleni Miejskiej realizuje projekt pn. „Organizacja imprez turystyczno-krajoznawczych PTTK i wzmocnienie produktu turystycznego-elbląskiej Bażantarni”. To właśnie w ramach tego projektu najważniejsze miejsca w Bażantarni zostaną oznaczone. Poza tym na szlakach pojawią się również słupki kierunkowe.
       – Na tych słupkach zamieszczone są strzałki wskazujące szlak i odległość, jaką trzeba przejść do następnego miejsca – wyjaśnia Kamil Zimnicki z Elbląskiego PTTK. – Postawiliśmy 5 takich słupków.
       W ramach projektu powstał także film promujący Bażantarnię. – Chcemy pokazać Bażantarnię z wielu stron – mówi Kamil Zimnicki. - Zaprezentujemy jej historię, walory krajobrazowe, ale także imprezy i wydarzenia organizowane na terenie tego wyjątkowego miejsca w Elblągu. Nakręcenie materiału filmowego zajęło nam 9 miesięcy. W efekcie powstało ponad 5 godzin nagrania, finalnie zaś 15-minutowy film o Bażantarni.
       Już w piątek, 10 października w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się podsumowanie tegorocznych działań PTTK Elbląg na rzecz Bażantarni. W programie m. in. wystawa zdjęć oraz premiera filmu "Bażantarnia Elbląska". Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

       Patronat medialny sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl

      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Fajnie
 • Wkrótce w ramach ochrony przeciwpowodziowej Srebrny Potok i Kumiela zostaną raz na zawsze wreszcie okiełznane. Ich wody rwące niczym wody Amazonki zostaną ujarzmione. Powstaną wylęgarnie larw komarów -zbiorniki retencyjne i progi korygujące spadek. Wreszcie w sposób właściwy wydamy kilka milionów złotych na coś pożytecznego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  ZenonFonfara(2014-10-06)
 • w sobotę ruszam z rodzinka i znajomymi do bażantarni na ostatnie ognisko w tym roku. Bazantarnia jest piekna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  wielbicielElbinga(2014-10-06)
 • tylko wszystkie śmieci zabierzcie ze sobą, niech i inni w czystym otoczeniu zrobią sobie ognisko po was, smacznego.
 • Proszę mnie źle nie zrozumieć, pomysł bardzo dobry, ale byłby lepszy, gdyby - wzorem górskich szlaków - podać przybliżony czas na dojście do celu; 3 km w terenie leśnym to nie 3 km po chodniku w mieście. ..
Reklama