UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauka nie musi być nudna

 
Elbląg, Nauka nie musi być nudna
fot. arch. portEl

W piątek 18 maja w Gimnazjum nr 1 (przy ul. Rodziny Nalazków 20) w godzinach 9-13 odbędzie się Festiwal Odkrywców – otwarta impreza edukacyjna dla uczniów i nauczycieli placówek oświatowych powiatu elbląskiego.

Ciekawe eksperymenty, najnowszy sprzęt i profesjonalna kadra dydaktyczna to gwarancja najlepszej zabawy na ponad 20 stacjach z eksperymentami dotyczącymi nauk przyrodniczych – zapraszają organizatorzy. – Festiwal Odkrywców to niepowtarzalna okazja, by wraz z przyjaciółmi poznać tajniki budowania wulkanów, rozszczepiania światła czy badania napięcia powierzchniowego. Chcesz nauczyć się obsługiwać teleskop, kamerę powiększającą, tablet graficzny? Chcesz przekonać się, jak działa profesjonalna kamera szybkościowa? Przyjdź, zobacz, dotknij, poczuj i posmakuj!
      
       W programie między innymi:
       – ciekawe eksperymenty – bezpieczne wulkany, energia z owoców, zabawy z akustyką, zmysły człowieka, napięcie powierzchniowe
       – super pomysły na wykorzystanie odpadów (cool trash toys)
       – zabawy z lunetą, lornetką, teleskopem
       – niesamowite eksperymenty z suchym lodem
       – rozszczepianie światła za pomocą ławy optycznej
       – eksperymenty z użyciem profesjonalnej kamery szybkościowej (gość specjalny: Politechnika Koszalińska)
       – zajęcia z wykorzystaniem kamer powiększających i tabletów graficznych
       – zabawy z wykorzystaniem pompy próżniowej oraz wiele, wiele więcej.
      
       Jest to impreza otwarta – na terenie Gimnazjum nr 1 rozmieszczonych zostanie 20 stacji eksperymentalnych, na których każdy z gości będzie mógł wziąć udział – pod okiem kadry pedagogicznej projektu ZPB-Innowacje – w doświadczeniach. Każdy otrzyma mapkę, na której naniesione będą wszystkie stacje, w ten sposób wszyscy będą mogli być pewni, że niczego nie ominęli!
       – To innowacyjne przedsięwzięcie, którego główną ideą jest pokazanie, że zajęcia szkolne nie muszą być nudne – tłumaczy Anna Zielińska z Urzędu Miejskiego w Elblągu. – W ramach projektu prowadzone są specjalne lekcje – zajęcia praktyczno-badawcze z chemii, biologii, fizyki i przyrody dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, z przewagą doświadczeń, gier i innych aktywnych form. Projekt powstał przy współpracy partnerów z Wielkiej Brytanii oraz Włoch, którzy już od wielu lat w swojej podstawie programowej mają taki przedmiot. Uniwersytet Gdański monitoruje całe przedsięwzięcie od strony merytorycznej.
       Organizatorem imprezy w Gimnazjum nr 1 jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych EURO-Link, patronem honorowym projektu prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • KIEDY w Elblągu powstanie coś podobnego do centrum nauki EXPERYMENT w Gdyni. Jest zainteresowanie techniką w Elblągu i już dosyć tego by ze wszystkim jechać do Gdańska lub Gdyni.KIEDY Elbląg zacznie pełnić rolę miasta z uczelniami,techniką.
 • Dla zainteresowanych www.experyment.gdynia.pl. Elbląg duże miasto z uczelniami ,parkiem technologicznym powinno spełniać rolę naukową i powinny powstawać różne obiekty.Jak na razie to stos obietnic nic realnie powstającego.
 • nauka nie musi byc nudna ale w polskich szkołach przez leniwych i nieumiejących uczyć nauczycieli jest bardzo nudna!!!! Partacze!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  osdhfw(2012-05-13)
 • NIGDY takie miejsca powstają w miastach a nie w miasteczkach
Reklama