UWAGA!

Nazwa wiaduktu kością niezgody

 Elbląg, Bój o nazwę wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej trwa
Bój o nazwę wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej trwa (fot. AD, arch. portel)

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski po raz kolejny przedłożył na sesję Rady Miejskiej projekt uchwały w sprawie nadania wiaduktowi  w ciągu ul. Lotniczej  nazwy 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Jednak po raz kolejny nie będzie on procedowany, bo przewodniczący rady Marek Pruszak nie ujął go w porządku obrad. Łamiąc tym samym prawo - jak twierdzi prezydent i dodaje: - Zresztą nie po raz pierwszy. Dopatruje się w tym działaniu "manifestacji politycznej".

Już podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej miała zapaść decyzja czy nowo budowany wiadukt w ciągu ul. Lotniczej będzie nosił nazwę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Witold Wróblewski uznał, że to świetny pomysł w roku rocznicowym. Takiego entuzjazmu nie podzielił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk obecnie kandydat na prezydenta Elbląga). Jednak ostateczną decyzję i tak mają podjąć radni. Tylko muszą mieć szansę, a tej, póki co, nie widać.
       -  Na najbliższą sesję, 13 września, już po raz kolejny przedłożyłem projekt uchwały w sprawie nadania nazwy temu wiaduktowi „Wiadukt 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, tak aby w listopadzie, kiedy elblążanie będą świętować tę ważną dla naszego narodu datę, ta nazwa już funkcjonowała - wyjaśnia prezydent Witold Wróblewski. - Niestety, złożony przeze mnie projekt nie został ujęty przez przewodniczącego rady Marka Pruszaka w porządku obrad. Tym samym został złamany statut miasta. Zgodnie z posiadaną przeze mnie opinią prawną - na mocy regulaminu Rady Miejskiej, który stanowi załącznik do statutu - przewodniczący zobowiązany jest wprowadzić dany projekt do porządku obrad na najbliższej sesji, jeśli wpłynął on do rady co najmniej 7 dni przed jej rozpoczęciem - wyjaśnia Witold Wróblewski. - Widocznie pan Marek Pruszak uważa, że jego prawo nie obowiązuje i jest ponad nie - zastanawia się prezydent i dodaje, że przewodniczący rady nie po raz pierwszy łamie przepisy: - Przypomnę choćby głosowania nad uchwałami, które uchylone zostały przez organy nadzorcze z uwagi na naruszenie prawa, w tym ostatnia uchwała w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej, czy uchwały absolutoryjne, które już po raz drugi są jawnym łamaniem prawa i manifestacją polityczną.
       W sprawie uchwał absolutoryjnych, które były procedowany na czerwcowej sesji, ale bez koniecznej opinii komisji rewizyjnej, prezydent Witold Wróblewski zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, o upomnienie przewodniczącego Marka Pruszaka.
       -  Aktualnie trwa postępowanie, które prowadzi Regionalna Izba Obrachunkowa, a przewodniczący został wezwany do wyjaśnień w sprawie przyczyn braku opinii Komisji Regionalnej o wykonaniu budżetu za rok 2017 i wniosku Komisji w sprawie udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium oraz przesłania wyciągu z protokołu sesji i informacji na temat uchwały w sprawie absolutorium - raportuje Witold Wróblewski. - Dziwię się więc, że po raz kolejny pan przewodniczący świadomie łamie prawo. Nasuwa się pytanie, czy radni PiS specjalnie czekają z nazwą [wiaduktu - red.], aby po ewentualnej wygranej nadać wiaduktowi własną? - zastanawia się prezydent Elbląga.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • i będzie wiadukt im. Lecha Kaczyńskiego albo Ofiar Zamachu Smoleńskiego. ..
 • myślą te pisy że wygrają wybory i nadadzą nazwę katastrofy smoleńskiej. parodia. "Pan Wilk nie podzielił entuzjazmu". .. a na co Pan Wilk podziela entuzjazm? Bo chyba na nic. do jakiej odpowiedzialności można pociągnąć radnych pis za niestosowanie się do przepisów ? obawiam się że żadnych. działanie pis na szkodę miasta. klasyka. pomysł 100 lat odzyskania niepodległości - bardzo dobry. ale pisy muszą być anty jak zawsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  82
  11
  archiidiables(2018-09-12)
 • Ew. Marii Kaczynskiej. W końcu (jakby nie patrzeć) wszyscy wielce zasłużeni dla kraju.
 • RobertKoliński Jednym słowem, radni elbląskiego PiS (z tow. przew. Pruszakiem i tow. posłem-kandydatem Wilkiem, który pociąga tam za sznurki, na czele) są przeciwko upamiętnieniu 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą! Przypomnę tylko dla porządku, że ci ludzie mienią się oficjalnie "prawdziwymi Polakami" i "patriotami", odmieniając ten termin przez wszystkie przypadki, ale najwyraźniej ten ich "patriotyzm" dotyczy tylko wyciągania za uszy brunatnych chłopców z ONR ze śmietnika historii i organizacji różnych "wilczych biegów" ku chwale podejrzanego elementu, który większość Polaków określa mianem "przeklętych". No cóż, takich to mamy w Elblągu właśnie PiS-patriotów - zapamiętajmy dobrze tę ich egoistyczną i aspołeczną postawę, aby przypadkiem nie pomylić się w październiku przy urnach wyborczych.
 • Zapamiętamy !!!!
 • @RobertKoliński - dobra weź już się odłącz od internetu zamiast siać te bzdury
 • Niech będzie "Wiadukt Kości Niezgody"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  3
  Abstynent(2018-09-12)
 • proste, radni PIS robią wszystko aby uprzykrzyć życie prezydentowi i nam mieszkańcom, nie chcą dopuścić do otwarcia wiaduktu przed wyborami, bo ich ten sukces prezydenta nie cieszy tylko martwi, zrobią wszystko aby odłożyc to w czasie, więc mieszkancy Zatorza szybko nie pojedziecie nową trasą,
 • @archiidiables- 100%. Już mieliśmy nie jedną próbkę rządów PIS -Najbardziej skorzystał na tej próbie KK. Poza tym marazm. Pani Kosecka wycichła, ale jej pomysły, gdyby co, zostaną zrealizowane w 100%. Na razie leżą w "zamrażarce". Coś o tym mogą powiedzieć mieszkańcy choćby Zawady. Jakie koszty ponieśli.
 • @Zapamiętamy !!!!- trzeba było jechać i poskakać, niech nie tylko gorszy sort ma odwagę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  0
  preczzpis(2018-09-12)
 • Ale ten wiadukt kłuje Wilka i jego szczekliwa sfore w oczy.
 • @RobertKoliński- 100%. Wszystkie wpisy nie podpisane, to wypociny tchórzy którym brakuje argumentów, zamiastm tego obelgi wyzwiska -ot taka dojna zmiana.
Reklama