UWAGA!

Niby taka sama, a jednak inna

 
Elbląg, Z lewej choinka imponująca, z prawej - ta druga
Z lewej choinka imponująca, z prawej - ta druga (fot. z lewej z konkursu Fotka miesiąca, autor: Kosa/z prawej AD)

10-metrowa konstrukcja stalowa pokryta sztucznym igliwiem, udekorowana 200 bombkami, a wieczorem oświetlana setkami LEDowych punktów i żarówek oraz Śnieżynkami i zwieńczona półmetrową Gwiazdą. Parafrazując cytat z kultowego filmu "Miś": To jest choinka na miarę naszych możliwości! Od kilku lat w okresie przedświątecznym stawała na Starym Rynku i towarzyszyła mieszkańcom do stycznia. Teraz w tym miejscu mamy wyrób choinkopodobny. Gdzie podziało się imponujące drzewko?

Całkiem przyjemna dla oka, choć nie pachnąca żywicą choinka po raz pierwszy stanęła na Starym Rynku w 2010 r. Drzewko ma kształt stożka (konstrukcja stalowa) o wysokości 10 m. Konstrukcja pokryta jest ponad 27 tysiącami tipsów z igliwiem w kolorze zielonym. Udekorowana jest 200 bombkami o średnicy 10 i 12 cm. Wieczorem oświetlona jest 5600 punktami świetlnymi LED, 80 żarówkami LED typu „Star Flash”, 26 elementami dekoracyjnymi LED „Śnieżynki” oraz świetlnym elementem dekoracyjnym „Gwiazda” o wysokości 50 cm na czubku konstrukcji. Choinka kosztowała miasto 60 tys. zł. Przetrwała roszady na fotelu prezydenta Elbląga i przypadła do gustu mieszkańcom. Towarzyszyła im podczas Świątecznych Spotkań, przy drzewku w okresie bożonarodzeniowym stała szopka. Tu chętnie fotografowano się.
       Rok 2015 przyniósł zmianę. W cieniu katedry stanęła nowa sztuczna choinka, również w kształcie stożka, ale już jakby mniej imponująca. Gdzie podziało się to ładniejsze drzewko? - pytają mieszkańy.
       Zarząd Zieleni Miejskiej odpowiada - na Placu Kazimierza Jagiellończyka (wcześniej w tym miejscu stała choinka pachnąca lasem), ale dlaczego, tego zdradzić już nie chce. Być może drzewko będzie lepiej prezentowało się podczas zabawy sylwestrowej, która zamiast - jak początkowo planowano - na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się właśnie na placu przed Światowidem.
       Zarząd Zieleni dodaje ponadto, że na terenie miasta są trzy choinki, za które odpowiada. Ostatnia - jedyna żywa - stoi na placu Dworcowym.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To w takim razie Zarząd Zieleni Miejskiej jest tępy. Na Stare Miasto przychodzą turyści i więcej ludzi niż na jakiś plac przed Światowidem. Ale po co postawić na starówce ładną, żywą choinkę. Najlepiej dać jakieś sztuczne badziewie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  5
  Beznadzieja(2015-12-08)
 • Autorzyna "A", napisało co napisało czyli nie wiadomo o czym i po co ? Chyba płacą za to, żeby tylko coś napisać. Wracając do wystroju świątecznego, to u nas jest pięknie, a że sztuczna to przekazuję zakompleksionym, że takie ogólnoświatowe trendy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  10
  Ok...(2015-12-08)
 • My Muzułmanie czujemy się obrażeni i żądamy natychmiastowego usunięcia tego dziadostwa psy niewierne!
 • A dlaczego nie ma choinki przy rossmannie na Hetmańskiej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  choinka(2015-12-08)
 • Wy Muślini WYPAD z Polski, jak Wam Polska śmierdzi. Tam u siebie latajcie z maczetami i w ręcznikach na głowach. POLSKA DLA POLAKÓW !
 • Ta nowa choinka to jakiś czubek. Nawet dzieci w przedszkolu potrafią lepiej zilustrować choinkę.
 • stożek wróbla, hehe :)
 • A moim zdaniem powinno się posadzić choinkę i co roku ubierać I podziwiać jak nam rośnie, o wspólnym ubieraniu choinki nie wspomnę. Kto jest za ????? PS. Choinka za 60 tysięcy, to co ona ma w środku. Za takie pieniądze to kupuje się nowy samochód, technologicznie przewyższa choinkę i też ma ledy :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  Pololoko(2015-12-08)
 • Proponuję zamieścić inne zdjęcia choinek. Obu rozświetlonych, po zmroku, albo jednej i drugiej w dzień. Bo takie fotki to manipulacja. widziałam obie choinki rozświetlone i obie są naprawdę piękne.
 • Droga redakcjo, jestem lokalnym patriotą więc cieszą mnie każde inicjatywy wzbogacające moje miasto, również dekoracje świąteczne. Mogło by ich być o wiele mniej lub wcale, ale są i radują oczy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Jam...(2015-12-09)
 • szczerze to wieczorem wygląda ok ale w dzień to tragedia jakaś, jak papierowa
Reklama