UWAGA!

Nie będzie odwołania

Kontrola Kancelarii Premiera w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie nie stwierdziła w działaniach wojewody warmińsko-mazurskiego Zbigniew Babalskiego naruszenia prawa.

Kontrolę w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie premier zarządził po publikacji Gazety Wyborczej, która informowała, że Babalski przeznaczył pieniądze z pomocy społecznej na zwiększenie zatrudnienia w urzędzie. Kontrola trwała od wtorku ubiegłego tygodnia i zakończyła się w piątek.
     
     - Wyniki kontroli w UW w Olsztynie nie dają podstaw do wyciągnięcia konsekwencji personalnych wobec wojewody Zbigniewa Babalskiego - stwierdził Szef Kancelarii Premiera Maciej Musiał.
     
     Kontrola nie stwierdziła w działaniach wojewody warmińsko-mazurskiego - w zakresie spraw objętych tą kontrolą - naruszenia prawa.
     
     Według Musiała wydaje się uzasadniona „celowość podjętych przez wojewodę działań dla pozyskania środków na zwiększenie zatrudnienia w Urzędzie Wojewódzkim w aspekcie rozmiaru przyjętych zadań związanych z przeciwdziałaniem bezrobociu”.
     
     Jak poinformował Musiał, wojewoda zmniejszył dotację na Wojewódzki Urząd Pracy, ale dlatego, że miał uzasadnione wątpliwości co do możliwości wykorzystania tych pieniędzy. Stąd też przeznaczył cześć środków (703 tys. zł) na zwiększenie zatrudnienia w UW, aby to urząd mógł skuteczniej walczyć z bezrobociem.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama