UWAGA!

Nie będziemy padać na kolana, będziemy współpracować

 
Elbląg, Bronisław Komorowski w Elblągu
Bronisław Komorowski w Elblągu (fot. AD)

- Musimy iść środkiem polskiej drogi, która zakłada, że w kwestiach tak ważnych, jak przyszłość i bezpieczeństwo naszego regionu nie "padamy plackiem" przed Rosją, nie kapitulujemy, szykujemy się na najgorsze scenariusze. Jednocześnie unikamy wszelkiej formy niepotrzebnego zadrażniania, szkodliwej awantury i dążymy do tego, żeby utrzymać choćby enklawę, oazę współpracy sąsiedzkiej – tak o stosunkach z Rosją mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Liczy się współpraca
       Podczas spotkania w Bibliotece Elbląskiej prezydent wskazywał, że Polska musi być dobrze przygotowana, bo "im bardziej będziemy silni, tym mniej będziemy bali się Rosji, a ona będzie respektowała nasze interesy". Jednocześnie należy starać się budować jak najlepsze relacje i "stawiać na współpracę tam, gdzie to możliwe i korzystne, z punktu widzenia interesów całego regionu".
       - Jesteśmy krajem, który sąsiaduje z Rosją, w związku z tym mamy dużo wspólnych interesów i powinniśmy o nie dbać. Formą dbałości o współpracę i tworzenie dobrego klimatu jest m.in. mały ruch graniczny z wszystkimi jego konsekwencjami. Pomimo twardej polityki w relacjach polsko- rosyjskich związanych z sytuację na Ukrainie tu udaje się utrzymać tę formę współpracy i niech tak zostanie – mówił prezydent Komorowski. - Zmniejszył się ruch osobowy w ramach małego ruchu granicznego, ale głównie dlatego, że Rosja biednieje. Kurs rubla do złotówki na tyle się pogorszył, że Rosjan mniej stać na to, żeby pojechać turystycznie, na przykład do Gdańska. Możemy im współczuć, możemy im życzyć, żeby wrócili na drogę rozwoju, zajęli się bogaceniem własnego społeczeństwa, a nie wydawania pieniędzy na rakiety.
       Prezydent Komorowski dodał również, że "wielka, trudna polityka, jaką mamy w relacjach z Rosją, nie musi przekreślać form współpracy na innym poziomie".
      
       Nie do końca otwarte
       Na spotkaniu z prezydentem Komorowskim łącznie znalazło się około 150 osób. Do udziału zaproszono samorządowców, przedsiębiorców czy przedstawicieli organizacji pozarządowych. Nie zdecydowano się jednak na to, by było ono całkowicie otwarte.
       - Dostaliśmy informację, że 50 osób chce zakłócić to spotkanie, dlatego zdecydowaliśmy się na taką formę – tak tłumaczył ten fakt Jerzy Wcisła, szef elbląskiej PO.
       Podkreślił jednocześnie, że nie jest to spotkanie dla sympatyków Platformy, ale na sali można było również znaleźć lokalnych działaczy tej partii.
       Całemu spotkaniu "towarzyszyli" również zwolennicy innego kandydata, Janusza Korwin- Mikkego, który ulokowali się blisko Biblioteki Elbląskiej. Przez około 20 minut od wejścia Bronisława Komorowskiego skandowali i gwizdali.
       - Najłatwiej robić awantury, obrażać prezydenta, dużo trudniej rozwiązywać rzeczywiste problemy – komentował na sali Bronisław Komorowski. - Kto urządza awanturę przeciw prezydentowi? Kto próbuje zniszczyć autorytet prezydenta a tym samym państwa polskiego? Wrzeszczą Ci, którzy są cząstką partii prorosyjskiej. Awanturują się Ci, którzy na poważnie mówili, że trzeba poważnie rozważyć wysłanie wojsk polskich do Donbasu.
       Tak samo było na koniec. Przy wyjściu prezydenta padały hasła "Kandydacie nasz wąsaty, kiedy staniesz do debaty" albo "Komorowski zdrajca Polski".
       - Niech Pan mówi, że jesteśmy prorosyjską partią! A my walczymy o polskie interesy, a nie niemieckie, izraelskie i amerykańskie – krzyczał jeden z demonstrujących.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Z twarzy wygląda na wściekłego. Współpraca w jego wydaniu, rób co Ci każę albo wpi. .. ol;. :)
 • Jak to nie było spotkanie otwarte, to przemawiał tylko do tych co przyjechali z nim autobusem, a oni mu klaskali :D
 • Po obserwacji tego co dzieje się w kraju mam dwie opcje dlaczego tak jest zle u nas. Pierwsza opcja : dziwnym zbiegem okoliczności do polityki dostali się ludzie, którzy od 25 lat robią wszystko odwrotnie niż powinni bo mają mały iloraz inteligencji. Druga opcja :jest to robione z premedytacją na zlecenie. .. .. i doprowadzają pomalutku do wyjeżdżania młodych z Polski, do wyprzedaży ziem polskich włącznie z lasami, do niszczenia polskiego przemysłu i nie podpisywania kontraktów na miliardowe zamówienia. Doprowadzili do tego że bardziej opiekują się Ukraińcami i Afrykańczykami niż NAMI POLAKAMI. KTO za tym stoi? Syjoniści Amerykanie Żydzi?
 • Bronek unika debaty w telewizji, unika otwartych spotkań z ludżmi, podpisuje wszystko co mu Po daje, poza granicami kraju kompromituje się swoimi wypowiedziami i zachowaniami, robi błędy ortograficzne na poziomie podstawówki. Siedzi w układzie, chronią go media będące w układzie i służby, dlaetgo to jest ostatni moment żeby zacząć zmieniać POLSKĘ, bo nikt z młodych na tej ziemi nie zostanie a PO podpisując dokumenty o uchodźcach z Afryki i przjmowaniu ich zastąpią nimi islamskimi Afrykańczykami i Ukraińcami młodych Polaków. Pierwsza tura głosuję na Kukiza. Druga tura przeciw Komorowi
 • Realizowany jest projekt JUDEOPOLONII. Ujawnione przez WikiLeaks depesze ambasadora amerykanskiego nie pozostawiaja zadnych watpliwosci dla kogo pracuje pan prezydent. W tym swietle wypowiedzi Komorowskiego o wspólsprawstwie Polaków w Holocauscie wygladaja juz nie jako przypadkowe bredzenie - ale jako przygotowywanie gruntu pod zadania zydowskich organizacji. Sprzedaz lasów panstwowych i oddanie pieniedzy z tego zródla organizacjom przemyslu holocaustu to tylko drobna czesc calego projektu który zaklada zmniejszenie ludnosci Polski do 15 milionów Polaków sluzacych 3 milionom Zydów - pelniacym role szlachty jerozolimskiej. Organizacja zydowska na swoim kongresie w Berlinie wysunela wobec Polski postulaty przesiedlenia do Polski ( na koszt Polski ) 3 mln Zydów z Izraela oraz wprowadzenia jezyka hebrajskiego jako drugiego jezyka urzedowego. ..
 • Wcisła nie kituj. Ponoc było 5 osób zwolenników Korwina, których nie wpusciliscie. 10 maja bedzie duzo wiecej na Starówce a dwa tygodnie po pierwszym głosowaniu bedzie feta jakich mało. Parlamentarne tez bedą zwycięskie żebyscie nie mogli do reszty skubnąc tych miliardów. Do wszystkich ptrzeciwników PO i tego co kury maca. Zabierzcie na głosowanie własne długopisy i przypominajcie starszym ludziom. o tym fakcie
 • Platfusy nie mają jaj! To tchórzliwe platfusowe towarzystwo boi się nawet swoich wyborców, wpuścili do środka tylko największych sługusów i partyjniaków. Mieszkańców, którzy chcieli Bronka posłuchać i ewentualnie zadać kulturalnie pytanie centralnie olali!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  5
  JanekJ.(2015-05-05)
 • Ciekawe czy ci co siedzieli na sali wiedzieli w jakim mieście są :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  7
  heheheh(2015-05-05)
 • Z takim Prezydentem jakim jest Pan Komorowski, to jestem spokojny o bezpieczeństwo Polski. Jego racjonalne działania są gwarancją na trwały rozwój Polski. Tak więc 10 maja 2015 roku wybieram pana Bronisława Komorowskiego na Prezydenta RP.
 • Parodia, przyjechał z własną świtą aby dobrze wypadło w tv
 • Czuję BUL w klatce piersiowej jak widzę B. Komorowskiego Jaśnie Nam Panującego Prezydenta III R. P.
 • To trochę dziwne przyjechał do Elbląga i nie rozmawiał z elblążanami. Bardzo dziwna kampania.
Reklama