UWAGA!

Nie chcą obwodnicy

104 osoby podpisały się pod protestem, skierowanym do przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Andrzeja Kempińskiego. Mieszkańcy budynków i domów przy ulicach Podchorążych, Bohaterów Monte Cassino, Garnizonowej, Wyżynnej, Gałczyńskiego i innych oraz Osiedla przy Młynie nie chcą, by tam, gdzie mieszkają, przebiegała tak zwana Obwodnica Wschodnia.

Obwodnica ma połączyć północne dzielnice miasta z wylotem w kierunku Warszawy. Uchwała o opracowaniu koncepcji zapadła na lutowej sesji Rady Miejskiej.
     "Jako mieszkańcy oraz zarządzający obiektami zlokalizowanymi w sąsiedztwie, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec realizacji tego projektu". Mieszkańcy uzasadniają, że planowana obwodnica przebiegałaby obok szkoły podstawowej nr 25, co może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Ponadto na projektowanej trasie znajduje się, będący w budowie, Kościół św. Floriana. Mieszkańcy podnoszą też kwestię tego, że wybudowali w tym rejonie swoje domy licząc na ciszę i spokój oraz na nie zatruwane spalinami środowisko.
     "Dzisiaj chcecie nam ten spokój zburzyć" - napisali oburzeni mieszkańcy. - "Naszym zdaniem realizacja projektu jest absurdalna i niedopuszczalna". Podpisani pod sprzeciwem proponują, by komunikacyjnie połączyć północne rejony miasta w inny sposób: ominąć zamieszkałe osiedla, np. kierując trasę przez nieużytki obok Góry Chrobrego.
     Mieszkańcy zapowiadają, że zrobią wszystko w ramach obowiązującego prawa, by nie dopuścić do realizacji projektu. Pismo wysłali też m.in. do prezydenta miasta, biura poselskiego Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego oraz do elbląskiej Solidarności.
     Rzecznik prezydenta Elbląga Artur Zieliński zapowiedział, że opinia w tej sprawie ze strony władz miejskich będzie jutro.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pchiiii!!!
 • UWAGA dla wszystkich czytelników!!!! Jakiś przedmówca wyżej użył mojego nicku. Pozdrawiam czytelników.
 • Jeśli redakcja ma taką możliwość proszę zamieścić ewentualny plan przebiegu tej obwodnicy. Niektórzy czytelnicy byliby za to bardzo wdzięczni łącznie ze mną.
 • rówież proszę o w/w plan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  junior(2002-04-23)
 • W tym mieście to jak zwykle wszyscy mamy wyggórowane plany a potem i tak nic z tego nie wychodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  och ziuta(2002-04-23)
 • mieszkam na osiedlu przy Młynie i powiem szczerze, że nie znam dokładnego planu ani kierunku tego "banalnego" pomysłu Rady Miejskiej - doszły mnie tylko jakieś słuchy w formie żartu. Również byłbym wdzięczny za podanie planu tej trasy. PS. ten pomysł to totalna bzdura. Swego czasu wąwóz przez, który niby ma przechodzić ta trasa miał być zalany wodą i spełniać warunki czysto rekraacyjne ale cóż widać nic z tego. Jestem zdecydowanie na NIE. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darek z ul.Kraszewskiego(2002-04-23)
 • Jestem mieszkancem ulicy Okulickiego. Mysle, ze wiecej niz 104 podpisy uzbieralbym zeby zlikwidowac ruch na alei Odrodzenia. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2002-04-23)
 • A i myslę, że ani Kozłowski ani Dziewałtowski wam nie pomoże. Jest to niestety chyba konieczność. Bez obwodnic, mostów miasto zapętliło by się we własnym ruchu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2002-04-23)
 • "Naszym zdaniem realizacja projektu jest absurdalna i niedopuszczalna! - piszą protestujący. - Uważamy, że można ominąć gęsto zamieszkałe osiedla, kierując np. trasę przez nieużytki między Górą Chrobrego, a wzgórzem po poniemieckim pomniku. Protestujący zapowiadają, że zrobią wszystko, aby nie dopuścić do realizacji szkodliwego - w ich ocenie - projektu. - Dokładny przebieg przyszłej obwodnicy wschodniej nie jest jeszcze znany - zapewnia Barbara Czajkowska, architekt miejski. - Nie mogę więc dzisiaj dokładnie określić, w jakiej np. odległości od Szkoły Podstawowej nr 25 będzie przebiegała nowa ulica. Również prezydent Henryk Słonina podkreśla, że projektowanie obwodnicy wschodniej wciąż jest na etapie koncepcji. - Chociaż będziemy tej koncepcji bronić - nie tai prezydent. - Co nie oznacza, że nie uwzględnimy słusznych zarzutów i uwag. Ale na pewno nie zdecydujemy się na wybudowanie tunelu przez Górę Chrobrego. Mieszkańcy, niezadowoleni z koncepcji budowy obwodnicy wciąż zbierają podpisy przeciwko planowanej inwestycji. - Akcja rozwija się spontanicznie - mówi Zdzisław Miszczuk z ul. Garnizonowej. - Nikogo nie trzeba namawiać do złożenia podpisu. Nie możemy się zgodzić na wybudowanie dwupasmówki pod naszymi oknami. Przecież to oznacza tysiące ton spalin i dwutlenku węgla..." - część artykułu z DZIENNIKA ELBLĄSKIEGO
 • Kocepcja budowy tej obwodnicy ma co najmniej kilkanaście lat i okazuje się, że chyba nikt o tym nie wiedział! Wygląda na to, że ludzie osiedlając się w danym rejonie miasta uważają, że nic w ich otoczeniu nie może ulec zmianie! Aż strach pomyśleć co będzie przy przebudowie np. ul. Fromborskiej - chyba dojdzie do blokady drogi przez okolicznych mieszkańców, tudzież działkowców, inwalidów z "Postępu"... no może oprócz samochodów firmy Toyota!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2002-04-23)
 • Frustrat. Wspomnij coś więcej o ulicy Fromborskiej. Jak coś wiesz więcej od czytelników to powienieneś się tą wiedzą podzielić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klon klona(2002-04-23)
 • RĘCE PRECZ OD TERENÓW ZIELONYCH !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zielony(2002-04-24)
Reklama