UWAGA!

Nie chcą pudrować, chcą zmieniać

 
Elbląg, Na zdj. od lewej Łukasz Nosarzewski i Michał Szydlarski
Na zdj. od lewej Łukasz Nosarzewski i Michał Szydlarski (fot. AD)

Chcą zmienić system, bo - jak twierdzą - jest on "doszczętnie zły" i "nie ma co trupa pudrować". Na własnym podwórku domagają się likwidacji Straży Miejskiej. Zapowiadają, że jeśli w tej kwestii prezydent miasta ich nie posłucha, doprowadzą do referendum w sprawie jego odwołania. Elbląscy działacze partii KORWiN zabierają głos.

Zgromadzeni wokół swojego lidera - Janusza Korwin-Mikkego - podążają za nim w kolejnych formacjach. Teraz partia przybrała nazwę: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (w skrócie: KORWiN). Elbląskim strukturom przewodzi Michał Szydlarski, który zastąpił Adriana Megera, okręgowi 34 (obejmuje teren byłego województwa elbląskiego) zaś szefuje Łukasz Nosarzewski. Ostro krytykują władzę na każdym szczeblu, system określają jako zły i chory, i chcą go zmienić.
       - Pytania, które zostaną zadane obywatelom podczas wrześniowego ogólnokrajowego referendum to kpina z Polaków i przejaw arogancji władzy - mówi Łukasz Nosarzewski. - 1 lipca nasza partia złożyła do prezydenta RP petycję, w której wnosi o dodanie do karty referendalnej trzech nowych pytań: o likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych; likwidacją przymusu ubezpieczeń społecznych; o wprowadzeniu zakazu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego. To konkrety - przekonuje Nosarzewski. - Jeśli nasza propozycja nie zostanie przyjęta, partia KORWiN zbojkotuje referendum - zapowiada.
       - System jest doszczętnie zły i nie ma co trupa pudrować tylko trzeba zmienić - dodaje Michał Szydlarski.
       Korwiniści mają też plany na zmiany na własnym podwórku. Domagają się likwidacji Straży Miejskiej w Elblągu.
       - 12 czerwca wysłaliśmy do prezydenta Witolda Wróblewskiego petycję w tej sprawie - mówi Łukasz Nosarzewski. - Nie doczekaliśmy się jednak odpowiedzi.
       Działacze partii KORWiN zapowiadają, że zrobią wszystko, by do referendum w tej sprawie doszło. Najlepiej przy okazji jesiennych wyborów parlamentarnych. Nie wykluczają także zorganizowania referendum w sprawie odwołania władz lokalnych, bo tym mają wiele do zarzucenia.
       - W Urzędzie Miejskim trwa kontrola CBA, o której władze długo milczały - dodaje Michał Szydlarski. - Ciekawe zatem, co jeszcze jest tam ukrywane.
       Nie wykluczają dialogu ze zwolennikami Pawła Kukiza, chociaż od forsowanych przez lidera JOW-ów, wolą ordynację Single Transferable Vote (STV), znaną też pod nazwą Pojedynczy Głos Przechodni.
       - Nie obraziliśmy się na Pawła Kukiza, ale my jesteśmy monolitem politycznym. On, póki co, nie ma nawet programu, a na jego listach są ludzie o różnych poglądach, m.in. ci, którzy wcześniej byli u Palikota - kończy Michał Szydlarski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • partia politycznego JKMKakadu- oszołomy
 • Nie zrozumiałem przesłania, cyt. : "System jest doszczętnie zły i nie ma co trupa pudrować tylko trzeba zmienić" Pytanie na co zmienić? Na innego trupa? Nie pudrowanego trupa? Nie łapie myśli jegomościa. Proszę o pomoc w tłumaczeniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  szeryf.(2015-07-09)
 • Weżcie nie róbcie wstydu, kogo wy promujecie, toż ten chory polityk pokazał ostatnio w Brukseli, że jest niesprawny psychicznie nasladując Hitlera. Facet powinien byc w zamkniętym zakladzie psychicznym a nie w polityce. A wy na zdjęciu mlodzi a już tacy durni
 • Oto przykład betonu politycznego i zaślepionego uwielbienia w swojego lidera, który wczoraj kolejny raz zrobił z siebie błazna na oczach całego świata pozdrawiając gestami faszystowskimi. Ludzie mądrzy odważni i odpowiedzialni odcinają się już od takiego lidera jak Korwin tak jak miało to miejsce w Bydgoszczy. Co do tych dwóch chłopców może w końcu wyjawicie genezę pomysłu rozwiązania Straży Miejskiej w Elblągu? Bo czy nie jest powodem fakt, że wasz wcześniejszy lider i przyjaciel Adrianek składał do tej formacji podanie do pracy bez powodzenia i w rezultacie postanowił pokazać swoje niezadowolenie tym faktem? No i tu cytuję "którzy wcześniej byli u Palikota " przecież wy w Elblągu też z nimi współpracowaliście -prawda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  c.ieciorka(2015-07-09)
 • Lubią sobie przypudrować noska?
 • a co? dobry jest system? wysokie podatki przy niewydolnym systemie są trwonione! Państwo skupione na Warszafce. Politycy odlecieli od realiów i skupieni są na swoich karierach. Państwo potrafi udupiać szarych obywateli tysiącami przepisów, które sa różnorako interpretowane najczęściej na niekorzyśc obywateli (oczywiście tych "zwykłych") przykład - urząd skarbowy wszelkie niejasności sa na niekorzysć obywateli odgórnie brane. Ja nie jestem korwinowcem ale jakaś kontestacja tego systemu jest potrzebna!. .. poza tym przynajmniej nowe twarze w polityce lokalnej. "Polityków i pieluchy należy zmieniać często i z tego samego powodu" a Korwinowi chodziło o odgórnie narzucaną unifikacje biletów, "Ein Reich, ein Volk, ein Ticket!" tym gestem chciał być zauważony, trzeba łapać kontekst!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  szimurina(2015-07-09)
 • Jedyna prawica która nie klęka na kolanach przed kapłanami! Jedyni którzy nie chcą być dymani przez nikogo czy to korporacja bankowa czy religijna! Jedyna prawica która głosi wolność jednostki! Ludzie wstańcie z kolan i przestańcie wybierać te same partie i tych samych polityków! Niech będzie ktoś nowy! "Ruch jest wszystkim. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  szimurina(2015-07-09)
 • Można nie trafić Korwina za styl, ale za to co mówi jest do bólu logiczne. Jesteśmy niewolnikami we własnym państwie, które staje się coraz bardziej totalitarne. Traktują nas jak skansen w który upychaja swoje towary, a nam zabraniają idiotycznymi przepisami wszelkich innowacji. Podatki niszczą ludzi, a politycy się z tego śmieją i już myślą jak oddalić nowy para podatek od smartfonów. Popieram działanie takich ludzi. Pomimo takiego hejtu mają wolę i determinację zmian.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  Kaśka. M(2015-07-09)
 • zit haj!!!!! pomyleńce!!!!!
 • a co ci chciejcy poza podnoszeniem prawej rączki w pozycję górna łamaną w łokciu potrafią?????
 • .. .. .pracy, chleba, mieszkań. .. .. i godnego zycia do śmierci. .. .to powinno być istotą. A co mamy ? Polityczny erzac!
 • Ludzie korwina uciekajcie z tej parti albo zmiencie lidera
Reklama