UWAGA!

Nie chcą się kłócić, chcą rozmawiać

 Elbląg, Leszek Kotyński (po lewej) i Jerzy Wcisła
Leszek Kotyński (po lewej) i Jerzy Wcisła (fot. AD)

Takie z założenia ma być wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja. Organizatorzy chcą również, by było ono okazją nie tylko do rozmowy, ale i do zabawy. - Tą Majówką chcemy pokazać, że polityka to sfera, w której ludzie mówią o różnicach, ale nie oznacza to, że mają one między nami "kopać" aż tak głębokie rowy – mówił Jerzy Wcisła, senator, jeden z organizatorów.

Organizatorzy "Majówki bez podziałów", czyli elbląski Komitet Obrony Demokracji, Kongres Kobiet i elbląscy parlamentarzyści, deklarują, że nie chcą się z nikim kłócić. Chcą rozmawiać.
       - Przede wszystkim jednak będziemy się bawić, śpiewać i jeść kiełbaski. Tak, jak się to robi w Polsce w majową sobotę – mówił Jerzy Wcisła podczas dzisiejszego (10 maja) spotkania z dziennikarzami.
       Majówka odbędzie się w Bażantarni w najbliższą sobotę, 13 maja, tuż przy muszli koncertowej. Początek o godz. 15.
       - Gościem naszego spotkania będzie KOD Kapela, dosyć znana w Polsce, która wydała już swoją płytę z aktualnymi, zaangażowanymi hitami, ale nie ciężkimi. Będzie również Klaudia Jachira, performerka, która wielokrotnie występowała w Elblągu. Naszym gościem będzie również pani Henryka Krzywonos - Strycharska – wyliczał Leszek Kotyński, przedstawiciel elbląskiego Komitetu Obrony Demokracji.
       Jak dodał wydarzenie to nie ograniczy się tylko do polityki, mają być również gry i konkursy dla dzieci, żeby, jak wyjaśniał Leszek Kotyński, "nie było w tym zadęcia".
       - Przesłaniem tej majówki jest to, że nie jesteśmy przeciwko czemuś, a jesteśmy "z". Zapraszamy na tę majówką wszystkich mieszkańców, bez względu na poglądy i opcje – wyjaśniał działacz KOD. - Zapraszamy wszystkich, od nikogo się nie odwracamy.
       - Tą majówką chcemy pokazać, że polityka to jest sfera, w której ludzie mówią o różnicach, ale nie oznacza to, że mają one między nami "kopać" tak głębokie rowy. Możemy rozmawiać, możemy się różnić, ale możemy również wspólnie się cieszyć – dodał Jerzy Wcisła.
mw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tym panom już dziękujemy, gdyby postępowali przez 8 lat jak PIS, teraz byśmy byli o wiele dalej niż teraz. Jak widac przez 2 lata można bardzo wiele zmienić dla lepszej Polski. Wam przez 8 lat nic się nie udało, chyba że sprzedaż polskich firm za granicą.
 • Będę!
 • Nie no!!!Znów ten lanser Mieszko I !!!Dajcie żyć!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  3
  WON!!!(2017-05-10)
 • Skoro tak, to nie przyjdę. Kiełbaska w takim gronie nie rajcuje mnie. A podskakiwać nie umiem, zwłaszcza w towarzystwie p. Krzywonos. Zabawa w "swoim" towarzystwie jest zwyczajnie nudna. Nie dla mnie towarzystwo co popiera byłych esbeków. Ja jestem po prostu zbyt przyzwoity. Jak zresztą większość mieszkańców mojego miasta.
 • Ciekawe czy byś się cieszył jakbyś z tej swojej polityczki zarabiał 1600 netto ale mądraliński to jest twoja/ich praca i szukają audytorium. NIE DORABIAĆ KARIEROWICZKÓW w zamian puste slogany, bo co zrobili przez 8 lat? pIS chociaz reformę zdrowia wprowadził i zobaczymy czy od stycznia 2018 naprawdę zniesie obowiazkowe ubezpieczenie bo tak naprawdę i tak lecza nas za darmo, składek codziennie nie wykorzystujemy KASA MUSI NA TO BYĆ jeszcze jak poważnie w prowadza zniżki VAT przy małej firmie to już będzie kosmos. Czekamy na to. Ja mam przychodzić do jego pracy i mu jeszcze klaskać a on mnie w statystyki wpisze haha i kasiorka na konto bo się sprawdza, Nie. .. NIGDY!
 • WEGETARIANIE MÓWIĄ NIE temu sektorowi nie wciśniesz kitu między przekąskami z trupa haha
 • pogadaj z ręką hahahah
 • uczestnictwo w tej organizowanej przez PO majówce to tak jakby człowiek poszedł do Biedronki po chleb a pracujące tam dziewczyny zamiast realnego chleba zaproponowały debatę o pieczywie w czasie której one nie będą się kłócić tylko w czasie wspólnej zabawy przedstawiać swoje kontrowersyjne poglądy, na temat chleba oczywiście. Hero (Heronim Zabiełło)
 • jakby pomyslał to by z tej swojej dietki senatorskiej (kto go wybrał tak na marginesie? hehe) by zaśnieżył górę chrobrego i by kulig zrobił wszak pogoda pasuje i przy ogniskach z kiełbaski swoje mądrości wcikał haha
 • To jest propaganda! teraz chcą rozmawiać;) jak nie oknem to drzwiami, jak nie drzwiami to strychem a potem kominem aby tylko jątrzyć i wciskać swoje kity ale inni też chcą porządzić. was peło już nie chcemy, NIE CHCEMY! ludzi wybrali demokratycznie i żadna demokracja nie jest zagrożona. wasza praca polityczna straciła na znaczeniu i dlatego jakieś kody stroty powstały, ludzi to nie bierze.
 • Popieram :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  17
  Olewać Powiaków(2017-05-10)
 • No tak zaczęli kampanię do wyborów samorządowych. Jeżeli jeszcze ktoś miał wątpliwości co to za grupa ludzi to chyba nie ma już złudzeń. Jeżeli chcesz elblążaninie zobaczyć resortowe dzieci byłych sbeków byłych aparatczyków donosicieli i całe to towarzystwo które boi się że nareszcie ktoś robi z nimi porządek oraz tych którzy stracili dostęp do koryta to oni tam będą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  2
  PiotrM(2017-05-10)
Reklama