UWAGA!

Nie damy się stłamsić

Elbląska Solidarność przeciwstawia się dyskryminacji członków związku w zakładach pracy. Zarząd wydał stanowisko, w którym stwierdza, że w zakładach pracy nasilają się represje wobec pracowników i członków związku.

"Normą działań kierownictw przedsiębiorstw stają się zastraszanie, łamanie ustawy o związkach zawodowych i prawa pracy, dyskryminacja, a nawet prowokacje - głosi stanowisko elbląskiej Solidarności. Szef związku Mirosław Kozłowski wymienił trzy takie przedsiębiorstwa w regionie: malborski Pomel, Elzam i ISS Serwis. Związek zamierza przeciwstawić się takim działaniom.
     - Jeżeli sytuacja się nie zmieni, zorganizujemy manifestację w obronie interesów pracowniczych - powiedział Kozłowski.
     "Nie damy się stłamsić, jedyna droga porozumienia to traktowanie Solidarności jako partnera, a nie zła koniecznego"- napisano w oświadczeniu.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wy to tylko byście krzyczeli, manifestowali, strajkowali. Polska jest (podobno) państwem prawa.Macie dowody na łamanie prawa pracy, ustawy o związkach zawodowych i całą resztę? to na co czekacie? do sądu ich podać. Demokracja, tfu....
 • A poza tym mam pytanie: Ile zarabia przewodniczący Kozłowski i kto go finansuje? Poza tym czy przewodniczący Kozłowski jest poza praweem? Nie dość że jeździ nowym samochodem marki KIA (jeden z tych bardziej luksusowych modeli) to jeszcze wjeżdża sobie jak gdyby nigdy nic na pl. Słowiański (jest tam znak - zakaz ruchu) i ma wszystko w nosie. Ostatnio jak ja chciałem tam wjechać to Strażnicy Miejscy mnie prawie z samochodem wynieśli stamtąd. A Kozłowski podjechał i sobie poszedł bokiem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mulder(2001-09-19)
 • Ciekawe czy Pan Przewdniczący zapoznaje się z przyczynami zwolnienia pracownika? Mnie się zdaje że wystarczy poskarzyc się ,a zwiazki zaprotestują. A jak nie bedzie juz zakładów co wtedy zrobi? Zgadzam się z tym ze Pan kozłowski zachowuje się jakby był kimś bardzo waznym w naszym miescie. Śledzę od jakiegos czasu jego popisy krasomówcze które dotad nie zostały w zaden sposób zrealizowane. Myśle ze przy okazji wyborów władz związkowych zrzumiecie że ten człowiek to "gwiazdor"
 • W Polsce demokracja polega właśnie na tym, że panom parlamentarzystom, związkowcom i innym tego rodzaju ludziom( nadludziom?) można wjechać tam, gdzie obywatel państwa prawa wjechać nie może.
 • krzykacze do roboty
 • Parę słów wyjaśnienia i komentarza : cieszy mnie , że z taką uwagą śledzicie Przewodniczącego Zarządu Regionu "Solidarności" i nie pozwalacie Mu popełniać błędów , lepiej byłoby jednak gdybyście z równą uwagą śledzili osiągnięcia "Solidarności" (stocznia ; strefa ekonomiczna ; kilkaset spraw wygranych w sąedach itp.) , myślę , że dokładnie o tych sprawach wiecie dlatego nie mogąc czepiać się spraw merytorycznych czepiacie się wszystkiego . Informuję , że samochód KIA SHUMA(nowy , dobry ale raczej nie z wyższej klasy) jest samochodem służbowym Zarządu Regionu i jest wykożystywany do celów służbowych nie tylko przez Przewodniczącego Kozłowskiego (prywatnie jeździ 8-letnim Citroenem).Przepisy prawa regulują , że musi być dojazd do posesji , mamy swoją siedzibę tam gdzie mamy i nie możemy nosić materiałów dwie ulice dalej . Z resztą na plac wjeżdżają też samochody np.Zakładów Mięsnych , PKO , Radia EL itp. i jest to normalne. Jeżeli chodzi o pensję to proszę zapisać się do "Solidarności" to otrzyma Pan odpowiedź tak jak każdy członek Solidarności który opłaca Przewodniczącego, i nie tylko, płacąc składkę członkowską . Chciałbym poznać również jakie to "popisy krasomówcze" nie zostały zrealizowane bo ja takich nie znam .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Członek Zarządu Regionu "S"(2001-09-20)
 • Chwilunia, chwilunia... Stocznia? Strefa? No chyba Pan nie powie że to zasługa tylko i wyłącznie Solidarności ?!?! Trochę umiaru, kolego! A poza tym wygrane sprawy sądowe? No to co? Co mi to dało, że "S" wygrała kilkaset spraw sądowych?? Proszę podać konkrety: co zrobiła "S" w sprawach stoczni i strefy. Co w ogóle wnosi "S" do tego,żeby w Elblągu było więcej pracy i żeby pracownikom się lepiej żyło. Z góry dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mulder(2001-09-20)
 • Ja nie rozumie czym Solidaruchy tak sie chwalą, w koncu to WY obiecaliscie "Drgą Japonie" a teraz chwalicie sie tym ze wasz wklad w tworzenie strefy ekonomicznej. Ta strefa to tylko dlatego by dac "dupy"inwestorom ktozy nie beda placic podatkow. Osmieszacie sie panowie z "S". Ale , oszołomstwo nie zna granic.
 • a jeszcze pałą powinniście dostać , bo to wy i wasz rząd zgnoił zwiazki zawodowe Wy tylko o własne stołki dbaliscie i dbacie a resztę macie głeboko w d...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robert(2001-09-24)
Reklama