UWAGA!

Nie ma chętnych na świetlicę

Samorządy z regionu nie chcą dopłacać do świetlicy dla młodzieży w budynku koło elbląskiego dworca. Lokal od ponad roku stoi pusty, a za jego utrzymanie płaci elbląski ratusz. Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej prezydent będzie chciał ponownie doprowadzić do sprzedaży lokalu. Za pierwszym razem nie zgodzili się na to radni. 

Od ponad roku świetlica młodzieżowa w budynku koło dworca świeci pustkami. Zamknięto ją w maju ubiegłego roku, bo okoliczne gminy nie chciały dopłacać do jej utrzymania. Młodzież, która dotychczas tu przebywała, czekając na autobus lub pociąg, teraz po prostu dłużej może zostawać dłużej w szkolnych świetlicach. Burmistrzowie tłumaczą, że w tej sytuacji nie ma potrzeby, by dodatkowo płacili za opiekę nad młodzieżą.
       - Po prostu nie ma zbyt wielu chętnych, którzy chcieliby z takiej świetlicy korzystać. Autobusów z Elbląga do Młynar jest na tyle dużo i jeżdżą na tyle często, że nie ma problemu z powrotem do domu, a każdemu zależy na tym, żeby być w domu jak najszybciej - mówi Ryszard Zając, burmistrz Młynar.
       Do świetlicy nie przychodzi już młodzież, ale przychodzą rachunki. Rocznie elbląski samorząd, który jest właścicielem lokalu, płaci za jego utrzymanie 12 tysięcy złotych. Podczas lutowej sesji prezydent zaproponował sprzedaż świetlicy, ale radni uznali, że to pochopna decyzja i większość zagłosowała przeciw. Czas mija i wiele wskazuje na to, że drzwi świetlicy będą zamknięte także w rozpoczynającym się wkrótce roku szkolnym.
      
      
Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To może niech dopłacają radni, którzy są przeciwko sprzedaży pustego pomieszczenia.
 • sami elblążanie wybierają takich Radnych, to co ci ludzie wyprawiają to żenada, nikt z Nich nie dba o finanse miasta, każdy z Radnych ma to głęboko gdzieś a mentalność mają tak jak ten Pies Ogrodnika, przykłady komunistycznego podejścia do swojej funkcji Radnego pojawiają się jeden za drugim tylko biedne miasto tonie w długach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  mieszkamtu(2014-08-22)
 • a przecież można wynająć, a ten WOLF tylko by sprzedawał, człowieku opamiętaj się to nie ELSIN, od listopada wyprowadzasz się z ratusza
 • Sprzedać i. .. problem z głowy. To proste. Zagospodarować i wykorzystać do publicznych celów jest trudniejsze, to już wymaga koncepcyjnego myślenia, a te nie idzie w parze z politykami - prawicowymi szczególnie. .. .. Może by tak izbę pamięci prezydenta 1000-lecia L. K. ? Można też salę wdzięczności dla jego brata bliżniaka za załatwienia dla Elbląga tak wybitnego prezydenta jakim bez wątpienia jest JW?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  BZK3699(2014-08-22)
 • Hehe dobrze
 • a jeszcze niedawno był artykuł że miasta nie stać na to aby w maleńkiej fontannie na starówce leciała woda a tu 12 tys. jak psu w d. .. poszło
 • Pomysł racjonalizatorski: każdy nauczyciel gimnazjum musi wypracować 2 godziny karciane, wystarczy zorganizować im pracę w świetlicy dworcowej i darmowa kadra się znajdzie (od plastyki, muzyki, techniki, informatyki, itp. )
 • Może zrobić tam posterunek policji, Prezydent Wilk tak bardzo dbający i prawo i sprawiedliwość jest, że na pewno poprze taką oddolną i słuszną inicjatywę zwłaszcza przed wyborami. Taki posterunek był w budynku dworca przez kilkadziesiąt lat, więc na pewno się tam przyda.
 • zrobić posterunek Policji lub straży Miejkiej
 • A może świetlica dla starszych nieco. ., 80-cio latków i więcej. Oczywiście z opieką. Chętnych buło by co niemiara.
Reklama