UWAGA!

Nie ma chętnych na szpitalny parking

 
Elbląg, Problem z parkowaniem aut przy szpitalu wojewódzkim nadal pozostaje nierozwiązany
Problem z parkowaniem aut przy szpitalu wojewódzkim nadal pozostaje nierozwiązany (fot. arch. AD)

- U nas problemem nie jest system leczenia, a system parkingowy – wielokrotnie powtarzała Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. I problem pozostaje nierozwiązany, bo nie udało się rozstrzygnąć konkursu na modernizację starych i budowę nowych miejsc parkingowych wokół placówki. Nie było chętnych.

Od lat władze szpitala borykają się z problemem parkingów. Teren jest coraz bardziej rozbudowywany, działa m.in. nowe Centrum Radioterapii i Usprawniania, niebawem otwarcie nowego bloku operacyjnego. Pacjentów przybywa, a miejsc parkingowych brak. Trudną sytuację miał nieco rozładować nowy parking.
       - Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim pozyskaliśmy teren (od strony ul. Kościuszki) , który będziemy dostosowywali do potrzeb parkingowych. Powstanie tam kilkadziesiąt miejsc postojowych – zapowiadała w maju dyrektor Elżbieta Gelert.
       Nie ma jednak chętnych na zagospodarowanie tego terenu. Na ogłoszony przez szpital konkurs nikt się nie zgłosił. - Przejrzeliśmy specyfikację jeszcze raz i czekamy na rozpisanie drugiego konkursu – wyjaśnia Elżbieta Gelert. - Z jednej strony nie chcielibyśmy tego brać na siebie, bo szpital nie jest od budowania parkingów, ale z drugiej strony pacjentów to nie interesuje. Jeśli po raz drugi też się nikt nie zgłosi, będziemy musieli zainwestować swoje pieniądze. Dostaliśmy kawałek ziemi, ale żeby go dostosować do potrzeb parkingowych potrzeba 300-400 tys. zł. Dla szpitala to są pieniądze znaczne dlatego chcielibyśmy przekazać teren firmie zewnętrznej, by zainwestowała w budowę, a inwestycja zwróciłaby się z opłat parkingowych – kończy dyrektor szpitala.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pani Gelert raczy żartować oczywiście. Problem parkingu w stosunku do problemów systemu lecznictwa to kropla w morzu problemów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  dataB(2013-10-18)
 • to chyba żart dyrektorki, czy ona wie co się dzieje na sorze?
 • Ale ma tupet ta pani. Jeśli pani nie widzi problemów z leczeniem, to niech pani odważy się i zejdzie pod drzwi przychodni na pierwszym piętrze szpitala. Tam pacjenci szybko pani wybiją z głowy te bezczelne słowa.
 • DO PANI dyrektor:u nas problemem nie jest system leczenia ?????słowa z artykułu. TYLKO. Jak długo Elblążanie będą musieli jechać na olsztyn by się leczyć bo w Szpitalu Wojewódzkim ??? z nazwy tylko nie ma wszystkich oddziałów by się leczyć. W całym Elblągu jest brak wszystkich oddziałów a mamy szpitali ???TO JEST PRZYKRE DLA NAS.
 • A może czas na zmiany na stołku Dyrektorskim chyba że klejem przyklejono na amen.
 • Czyli z parkowaniem nic się nie zmieni?Po godzinie 8.30 znależc wolne miejsce na parkingu to cud. A pacjenci do tego szpitala przyjezdżaja, naprawde z odległych miejscowości.
 • Niewiem, to chyba jakis żart, bo na specjalistyczna operacje to trzeba do Olsztyna, więc o czym tu mowa?
 • Mam nadzieję, że opłaty za parkowanie przy szpitalu nie będą większe od tych co obowiązują w centrum miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Anna32(2013-10-18)
 • Panie Prezydencie Elbląga wygnac ze stołka tą. .. .. .
 • A gdzie idą pieniądze z opłaty pobierane na szlabanie, sama cyklicznie korzystam z tego parkingu. Średnio tygodniowo płacę ok. 40zł. a takich osób jest wiele
Reklama