UWAGA!

Nie ma chętnych na willę z duszą

 
Elbląg, Willa z duszą pilnie potrzebuje remontu
Willa z duszą pilnie potrzebuje remontu (fot. Michał Skroboszewski)

Piękna, ale ruina, która wymaga wkładu finansowego, by wrócić do dawnej świetności. Willa Grunau'a przy ul. Pułaskiego czeka na kupca. Jeszcze przez trzy godziny zainteresowani mogą składać oferty.

Zabytek XIX-wiecznej architektury, jedna z elbląski "perełek" niszczeje od lat. Ostatni lokatorzy wyprowadzili się w 2014 r., a budynek to kompletna ruina, nie nadająca się do zamieszkania. W związku z tym, że to zabytek nie można go rozebrać. Stoi więc i się sypie.
       Miasta nie stać na utrzymanie, a tym bardziej na remont willi, chce więc ją sprzedać. Kupiec stanie się właścicielem pałacu przy Pułaskiego 10 oraz obiektu znajdującego się pod adresem Pułaskiego 10a (nieruchomość składa się bowiem z dwóch obiektów). Konserwator zabytków zaleca kontynuowanie ich funkcji mieszkalnej. Cena wywoławcza całej nieruchomości to 590 tys. 514 zł (willa - 406 tys. 305 zł, budynek "10a" - 184 tys. 209 zł).
       Miasto kusi oferentów korzystnym sąsiedztwem (zabudowa wielorodzinna), dogodnym dojazdem (droga o nawierzchni utwardzonej) oraz bonifikatą: "Z uwagi na wpisanie budynku nr 10 - Willi Grunau'a do rejestru zabytków, przyszłemu nabywcy w części dotyczącej przedmiotowego budynku udzielona zostanie bonifikata w wysokości 50 proc. wylicytowanej ceny nieruchomości, rozliczonej proporcjonalnie do jej udziału w całej nieruchomości." Jednak wszelkie prace remontowe, budowlane i inwestycyjne w budynkach i w ich obrębie będą musiały uzyskać akceptację konserwatora zabytków.
       Jakoś to nie przemawia do potencjalnych nabywców. Nie było chętnych do obejrzenia obiektu w środku. Jednak Urząd Miejski czeka na oferty jeszcze dziś (8 października) do godziny 15.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama