UWAGA!

Nie ma pieniędzy, nie ma planów

 Elbląg, Nie ma pieniędzy, nie ma planów
Fot. Michał Skroboszewski

Amfiteatr, a raczej to, co z niego pozostało, to ruina, która straszy nawet za dnia. Miasto nie ma konkretnych i sprecyzowanych planów, co z nim zrobić. Jak się okazuje nie ma nawet pieniędzy na to, by obiekt ostatecznie rozebrać. Zobacz więcej zdjęć. 

Sześć lat temu był jeszcze pomysł na to, by amfiteatr odnawiać. Powstał nawet projekt, który zakładał, że w miejscu tym pojawi się 2500 miejsc krzesełkowych, scena, garderoba, kasa i bramki. Od tego momentu nie drgnęło w tej kwestii nic.
       W maju ubiegłego roku Zarząd Zieleni Miejskiej skierował pismo do Urzędu Miejskiego, w którym poinformował o tragicznym stanie tego miejsca. I zasugerował rozbiórkę, bo amfiteatr stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. W czerwcu, na polecenie prezydenta Wróblewskiego, wykonano ekspertyzę, która pozwoliła określić stan techniczny amfiteatru. Spękane i osuwające się w kierunku sceny trybuny, zdewastowane albo całkowicie wyrwane ławki, zły stan chodnika przed sceną – takie wnioski w niej zawarto. Jedynym elementem, który nie stanowi zagrożenia jest scena i konstrukcja dachu. Ogrodzono więc teren siatką, nałożono kłódkę i tym samym zamknięto temat na kilka miesięcy.
       Jak wyjaśnia Zarząd Zieleni Miejskiej w tym roku żadnych prac rozbiórkowych nie będzie. Powód? „Brak środków w budżecie miasta”. Z kolei Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego informuje, że dalej nie ma konkretnych planów zagospodarowania tego miejsca. Wiadomo jedynie, że miasto chce utrzymać jego „parkowy charakter".
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama