UWAGA!

Nie ma śniegu, jest lodowisko

Na Warmii i Mazurach najwięcej śniegu jest na Krzyżowej Górze w Lidzbarku Warmińskim. Pokrywa śnieżna dochodzi tam do 30 cm. W Elblągu wyciąg działa, ale nie ma śniegu.

Na Krzyżowej Górze stok jest naśnieżany sztucznie. Armatki śnieżne pracują w nocy już przy 2-3 stopniach mrozu. Krzyżowa Góra jest jednym z najbardziej znanych przez narciarzy w regionie miejscem do szusowania. Na górze są dwa wyciągi, a zjeżdżać można na kilku trasach zjazdowych. Jednak dopóki góra nie zostanie dostatecznie naśnieżona, narciarze mogą korzystać tylko z jednej trasy.
     Największym zainteresowaniem góra w Lidzbarku cieszy się podczas weekendu. Wtedy zjeźdża nią nawet do 500 narciarzy, w tym również z Elbląga.
     Na Wysoczyźnie Elbląskiej pokrywa śnieżna dochodzi do ośmiu centymetrów. W samym Elblągu niestety śniegu jest jak na lekarstwo. Wyciąg jest gotowy do działania, ale nie ma śniegu.
     Od kilku dni działa w Elblągu naturalne lodowisko na torze wrotkarskim przy ul. Agrykola. Z toru można korzystać w godz. 10-15.30. Później treningi na lodowisku mają łyżwiarze.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Moim zdaniem, godziny wyznaczone do korzystania z lodowiska dla dzieci nie trenujących odpowiadają jedynie nieuczącej się części młodzieży. Albo zachęcają do wagarów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zaniepokojona matka(2001-01-24)