UWAGA!

Nie mogą otworzyć mostu

 Elbląg, Nie mogą otworzyć mostu
(fot. czytelnik)

Silny wiatr od kilku dni wypycha wodę z rzeki Elbląg w stronę Zalewu Wiślanego. W Nowakowie poziom wody jest tak niski, że otwarcie mostu pontonowego jest niemożliwe. - Jeszcze w sobotę wpływały do nas barki, ale obecnie żegluga, właśnie przez wiatr, jest niemożliwa – mówi Arkadiusz Zgliński, dyrektor portu morskiego.

Jedna z naszych Czytelniczek przesłała do naszej redakcji zdjęcia mostu w Nowakowie, na których widać, że stan wody w rzece Elbląg w tym miejscu jest bardzo niski. Potwierdza to Roman Kowalczyk, kierownik mostu. - Dzisiaj poziom wody spadł do 4,90 metra, w ciągu godziny obniżył się o 10 centymetrów. Wszystko przez wiatr, który wypycha wodę z rzeki w stronę Zalewu Wiślanego. Przy tak niskim poziomie, otwieranie mostu pontonowego jest niemożliwe – powiedział nam Roman Kowalczyk.
       - Jeszcze w sobotę do portu wpływały barki, ale dzisiaj to niemożliwe właśnie przez wiatr i niski poziom wody w Nowakowie – dodaje Arkadiusz Zgliński, dyrektor elbląskiego portu.
       Taki niski poziom wody w rzece Elbląg występuje sporadycznie. O wiele częściej mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, czyli wpychaniem przez wiatr wody z Zalewu Wiślanego do rzeki Elbląg, czego skutkiem są podtopienia i powodzie.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama