UWAGA!

Nie musi przepraszać

Szef elbląskiej Solidarności nie musi przepraszać prezesa zakładu odzieżowego Hetman za słowa wypowiedziane podczas sierpniowej manifestacji pod tym zakładem.

Sąd Rejonowy w Elblągu umorzył postępowanie karne ze względu na znikomą szkodliwość społeczną. 476 zł kosztów postępowania poniesie prezes Hetmana. Kozłowski użył wobec prezesa wyrażenia "jest pan i buszu i traktuje szwaczki jak niewolnice".
     - Pan prezes najwyraźniej woli płacić adwokatom, niż szwaczkom, a ja powtarzam, że nie byłoby nerwów ani spraw w sądach, gdyby ponad półtora roku temu doszło pomiędzy nami do rozmów - powiedział Kozłowski. - Czasem podczas manifestacji przewodniczący powie o jedno słowo za dużo i rzeczywiście przekonałem się, że tak nie można.
     Sąd w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że wprawdzie określenia o buszu i niewolnicach były przesadzone i przerysowane, to jednak miały wskazywać na problem. I to - jak podkreślał sędzia Piotr Żywicki - problem, który istniał, bo nie można zaprzeczyć, że w tym zakładzie dochodziło do naruszeń prawa.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo Sąd ! Tak trzymać!
 • fantastycznie, bardzo się cieszę...:-)
 • A co ten Kozlowski taki skromny? Nazywa siebie "przewodniczacy" a nie "Pan Przewodniczacy". A sedzia tez udacznik, na procesie o znieslawienie wskazuje na dlugi Hetmana. Skad on to wie?
 • umorzył ze względu na niską szkodliwość czynu, a nie odrzucił pozwu - czyli uznał winnym, ale znalazł metodę na umycie rąk - tak działają sądy w tym mieście - to że pozwany pomógł kilku zakładom przestać istnieć to w tym kontekście nie ma napewno najmniejszego znaczenia. Ciekawe kiedy ktoś w końcu rozliczy ten związek z tego co tak naprawdę wyprawia, chyba że to ja jestem ślepy jak temida.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony(2004-07-01)
 • "Czasem podczas manifestacji przewodniczący powie o jedno słowo za dużo i rzeczywiście przekonałem się, że tak nie można" --- no to jak nie mozna, to trzeba przeprosic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matkamaniernienauczyla(2004-07-01)
 • Zdziwiony trzeba bylo sie uczyc i zostac Sedzia to bys naprawil elblaskie i cale polskie sadownictwo.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Myszek(2004-07-01)
 • Zdziwiony- TY naprawdę jesteś "zdziwiony" że komuna już nie istnieje? Pan Kozłowski, według Ciebie pomógł przestać istnieć kilku zakładom.A w imię czego biedni pracownicy tych zakładów mieli w nich pracować za darmo i dopominać się o swoje pieniądze? Ponadto, twoje myślenie to nieporozumienie - z reguły zaczyna sie od czego innego, np. brak sprzedaży, zła jakość, nieudolność zarządzającego, nadmierny transfer pieniędzy z firmy, itp. Przypisywanie odpowiedzialności Kozlowskiemu jest nielogiczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pragmatyk(2004-07-02)
 • I po co tyle krzyku, Elbląg ma takiego przewodniczącego na jakiego go stać, a pracodawcy mają pracowników choć ich na nich nie stać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  belegiasz(2004-07-02)
 • Elbląg przeprasza wsystkich za Kozłowskiego!
 • tak właśnie działają sądy w Elblągu.Przecież t5o paranoja. w dodatku przyznaje koszty postepowania osobie która poczuła się urażona. MoZe Wysoki Sąd czegoś się obawia ?
 • Kiedyś ZPO "Truso" to znakomite przedsiębiorstwo . Liczące się w kraju. I nie tylko. Można powiedzieć światowa ekstraklasa. Dzisiaj "Truso" to procesy sądowe, pomówienia i pyskówki, zaległości płatnicze wobec ZUS , zaległe wynagrodzenia pracownicze, strajiki i kompromitujące Elbląg audycje telewizyjne. I porażający wręcz tupet i bezczelnośc prezesa. Majętnego bardzo. Kosztem pracowników i budżetu miasta.
 • jeszcze zobaczymy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prezes(2004-07-06)
Reklama