UWAGA!

Nie o taki remont chodziło?

  Elbląg, Częściowy remont Rzepakowej nie satysfakcjonuje mieszkańców Rubna
Częściowy remont Rzepakowej nie satysfakcjonuje mieszkańców Rubna (fot. K)

W 2012 r. na ul. Rzepakowej w Rubnie wykonano nawierzchnię, oświetlenie i - co najważniejsze - chodniki. Wydawało się, że to zadowoli mieszkańców, ale okazuje się, że tylko w 50 procentach. - Oczywiście, chodniki potrzebne są, ale najbardziej od wjazdu do Rubna aż do przystanku autobusowego. Niestety, tego miejsca remont nie objął – żali się Czytelniczka i pyta: dlaczego? - Bo zabrakło pieniędzy - odpowiada Urząd Miejski w Elblągu.

- Autobus często zatrzymuje się na przystanku przy wjeździe do Rubna i stamtąd nasze dzieci idą pieszo do domów – opisuje sytuację mama dwójki dzieci. - Nie ma, niestety, chodnika więc bezpiecznie nie jest. Poza tym, droga zrobiona jest albo z płyt drogowych albo została tylko utwardzona. Zupełnie inaczej wygląda to w dalszej części Rzepakowej – wskazuje kobieta. - Tam ciągnie się piękna droga, jest chodnik, jest i nowe oświetlenie. Nic dodać, nic ująć. Skąd pomysł, żeby zmodernizować akurat tamtą część Rzepakowej?
       - Tu często jeżdżą ciężarówki – dodaje pani Grażyna z Rubna. – I rzeczywiście, wtedy robi się już bardzo niebezpiecznie. Poza tym, wiata na przystanku powinna być bardziej zabudowana, bo te nasze dzieciaki po prostu marzną.
       Jak wyjaśnia Urząd Miejski w Elblągu, zakończona w 2012 roku inwestycja pn. „Przebudowa układu drogowego w dzielnicy Rubno - etap I ul. Rzepakowa” obejmowała rozbudowę i przebudowę odcinka ul. Rzepakowej od ul. Słonecznikowej do końca drogi gminnej. Zakres robót obejmował przebudowę i budowę jezdni, chodników, zjazdów, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej i przepustu na rzece Rubianka.

  Elbląg, Nie o taki remont chodziło?
(fot. K)

- W ubiegłych trzech latach miasto prowadziło dwie duże inwestycje związane z przebudową dróg wojewódzkich, co wymagało poniesienia znacznych środków finansowych i nie było więcej środków, żeby kontynuować przebudowę układu drogowego w tej dzielnicy – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Budżet na ten rok nie przewiduje budowy dodatkowych chodników i przebudowy dalszych dróg w dzielnicy Rubno.
       Jak dodaje Joanna Urbaniak, analizując potrzeby mieszkańców władze miasta podjęły decyzję o sporządzeniu szczegółowego planu w zakresie inwestycji drogowych i remontów ulic na najbliższe lata. Utworzenie listy priorytetowych zadań nastąpi do końca I półrocza bieżącego roku. - Zatwierdzony i ostateczny plan w tym zakresie będzie stanowić podstawę do planowania budżetu w okresie najbliższych kilku lat i podejmowania działań w celu realizacji tych zadań – dodaje rzecznik prezydenta miasta.
      

K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama