UWAGA!

Nie opłata, lecz kara

Kierowcy, którzy nie opłacili postoju swojego pojazdu, w razie przyłapania płacą obecnie 16 zł tzw. opłaty podwyższonej. Już niedługo płacić będą karę w wysokości 50 zł.

Podczas najbliższej sesji Rada Miejska zmieni obowiązującą dotąd uchwałę "W sprawie opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na terenie miasta Elbląga”. Zmiana dotyczyć będzie kierowców, którzy – umyślnie lub przez roztargnienie - nie wykupują biletów w parkomatach. Obowiązująca dotąd stawka 16 zł zostanie zmieniona na zł 50. Nowelizacja pociągnie za sobą także zmianę nazewnictwa takiego czynu. Dotąd przyłapany kierowca dokonywał tzw. opłaty podwyższonej. Po zmianie będzie to kara za nieuiszczenie opłaty za parkowanie.
     Zmiana uchwały dotyczącej parkowania związana jest z wprowadzeniem nowej ustawy o transporcie drogowym, która przewiduje, że za nieuiszczenie opłaty za parkowanie pobiera się karę w wyznaczonej w załączniku wysokości.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe jak im wychodza te zdjęcia co niby je robią ? I jak mają zamiar udowadniać , że parkowanie nie było opłacone na podstawie zdjęcia . Ha ha ha ha ha ....
 • Koledzy internuci.Mam gorącą prośbę.Jak się pisze - "h"araczownicy,czy "ch"araczownicy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wstydliwy(2002-04-05)
 • Proponuję postawić parkomat na dziedzińcu Urzędu Miasta. Jest to już prawie jedyny nieopodatkowany parking w mieście, czyli grupa uprzywilejowanych pracujących za nasze podatki zagrodziło sobie szlabanem darmowy parking ,a reszta hołoty niech płaci. Płaci za mało to niech płaci więcej. Kto będzie egzekwował kary .Oczywiście Straż miejska. Czyli straż będzie pilnowała prywatnych parkomatów. Kolejna paranoja. Niech żyje lewicowa mądra rada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  de-bil(2002-04-05)
 • a dlaczego niezrobią płatnych chodników......żeby każdy kto korzysta z chodnika płacił za łażenie po nim.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stefan Batory(2002-04-05)
 • No coż i znów doczekaliśmy się kolejnego "wspaniałego" pomysłu naszych władz miejskich na łatanie dziur w kasie kosztem jak zwykle kierowców.Gratulacje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowca(2002-04-06)
 • Parkometry są bardzo dobrym rozwiązaniem, chociaż zawsze można znaleźć miejsce do zaparkowania. I tak mamy w centrum jeszcze dużo miejsc gdzie możemy zaparkować samochód bez problemu.
 • O przepraszam nie podpisałem się pod moją wypowiedzią.
 • A kara za nie płacenie powinna być jeszcze wieksza!
 • Zauważyłem, że naszym rajcom coraz gorzej się wiedzie i brakuje na podwyżki, więc najlepszym rozwiązaniem jest ściągnąć od kierowcy, bo stoi w miejscu. Pomysły macie zabójcze, więc należy nimi częstować i kierowców biada nam wszystkim, bo głupota nie zna granic a pojazd na kołach nie załata dziury w budżecie tak tak słyszałem, że nawet rowerzyści będą płacić za postój. Niech żyje dziura w budżecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zduszony(2002-04-06)
 • Podoba mi się pomysł Stefana B. Piesi którzy chodzą chodnikami niech nie płacą, ale jak ktoś będzie stał niech płaci. Chodnik jak sama nazwa mówi jest do chodzenia a nie do stania. Ławki też powinny być płatne, a dla otyłych 50% droższe. I jeszcze każdemu pieszemu tabliczkę rejestracyjna , bo jeszcze ucieknie i nie zapłaci. No i koniecznie blokady na buty za stanie w miejscach niedozwolonych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  de-bil(2002-04-06)
 • albo winietki na buty :))
 • de-bil masz racje pieszym za postój też będą groziły kary za to, że stoją straż miejska już zaciera ręce, bo stojącemu szybko można wlepić karę a w szczególności na przejściu dla pieszych niedawno starowinka tłumaczyła się przed takowym, bo nie chciało się mu pomóc starowince, bo by nie zapłaciła, co innego kierowca, niech żyje dziura w budżecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zduszony(2002-04-06)
Reklama