UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie przynośmy elektrycznych hulajnóg do komendy

 
Elbląg, Nie przynośmy elektrycznych hulajnóg do komendy
fot. policja

„Przyniosłem hulajnogę na policję, bo ktoś ją zostawił na chodniku. Stałem czekałem i nikt nie przychodził, więc przyniosłem ją tu, może ktoś się zgłosi.” Policjanci z Elbląga odnotowali kilka takich podobnych do siebie zdarzeń. Osoba albo dzwoni na numer alarmowy, informując o znalezionej hulajnodze elektrycznej, albo przynosi ją bezpośrednio do komendy.

Sytuacje, które miały miejsce w Elblągu, dotyczyły najczęściej hulajnóg elektrycznych należących do działającej wypożyczalni tego rodzaju sprzętu. Mieszkaniec widząc pozostawiony pojazd zainteresował się jego losem i dzwonił na policję. Oznakowane hulajnogi elektryczne zbierają natomiast pracownicy wypożyczalni tego sprzętu.
       Ponadto należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych: „Kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).” Dlatego też w Urzędzie Miejskim w Elblągu działa Biuro rzeczy znalezionych, gdzie należy przynieść znalezioną wartościową rzecz (no może oprócz oznakowanych elektrycznych hulajnóg z wypożyczalni). Do komendy policji należy natomiast przynieść znalezione dokumenty: dowód osobisty lub paszport. To precyzuje również wspomniana ustawa.
       „Kto znalazł rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport, niezwłocznie oddaje rzecz najbliższej jednostce organizacyjnej Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem życia lub zdrowia – zawiadamia o miejscu, w którym rzecz się znajduje. Jednostka organizacyjna Policji niezwłocznie zawiadamia właściwego starostę o znalezieniu rzeczy oraz znalazcy."
       Należy więc pamiętać że do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nie przynosimy wymienionych niebezpiecznych rzeczy np. materiałów wybuchowych czy też znalezionych niewybuchów z czasów drugiej wojny światowej - zachowując środki ostrożności, w tym oznakowując miejsce, powiadamiamy policję o takim znalezisku.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Nie przeszkadzać policji w czekaniu na wcześniejsze emerytury. ..
 • Elbląg to stan psychiczny, to miasto pomaga pilnej pomocy,
 • Nawet w Szanghaju prawo nakazuje pozostawianie wypożyczonych rowerów i hulajnóg w przeznaczonych do tego miejsc, a nie gdzie się che. Polska 100 lat za Chinami!
 • wcale mnie to nie dziwi. po wynikach wyboprow na prezydenta miasta glupota elblazan nie jest niczym zaskakujacym. do wyborow chodza wlasnie z taka wiedza jaka maja o tych elektrycznych hulajnogach
 • RobertKoliński To prawda, wczoraj widziałem taką hulajnogę "zaparkowaną" na środku osiedlowej ulicy - całkowita bezmyślność. Moim zdaniem krytykować tu należy nie społeczną odpowiedzialność i bardzo pozytywny, zdrowy społecznie odruch obywatelskiej troski o wspólne (pozostawione) dobro, ale właśnie bezmyślność użytkowników i niedociągnięcia organizacyjne firmy wypożyczającej pojazdy, bo akurat ludzie zgłaszający się na Policję ze znalezionym pojazdem zasługują tylko na pochwałę za swoją obywatelską postawę.
 • Zdziwienie raczej złość że kupiony sprzęt to złom który non stop się psuje. Szkoda kasy.
 • Nie wszyscy wiedzą o co chodzi z hulajnogą na minuty, więc obywatele reagują i chwała im za to! Lepsza nadgorliwość niż znieczulica.
 • Może wreszcie policja zajmie się bezpieczeństwem na chodnikach. Nasze dzieci uciekają z chodnika bo szaleja rowerzysci i na hulajnogach. Prawo jest łamane zrozumcie to wreszcie policjo.
 • gdy wprowadzana bankomaty to Elbląg zasłynał z tego, że jeden Pan wypłacał z bankomatu pieniądze i zaraz wpłacał do okienka bo twierdził, że nie chce aby jego kasa była w bankomacie, to miasto będzie słynniejsze niż Wąchock
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  4
  hyeeyt(2019-09-04)
 • Wszystko w tym Elblągu potrzebuje zmian, nie tylko Policja, Sądy, ale przede wszystkim politycy inaczej nasi włodarze!!!
 • Święte słowa. To prawdziwa plaga. Bezczelni rowerzyści ciągle wymuszający pierwszeństwo na pieszych. Ci na hulajnogach nie są wcale lepsi.
 • pierwszy komentarz najlepszy
Reklama