UWAGA!

Nie przynośmy elektrycznych hulajnóg do komendy

 
Elbląg, Nie przynośmy elektrycznych hulajnóg do komendy
fot. policja

„Przyniosłem hulajnogę na policję, bo ktoś ją zostawił na chodniku. Stałem czekałem i nikt nie przychodził, więc przyniosłem ją tu, może ktoś się zgłosi.” Policjanci z Elbląga odnotowali kilka takich podobnych do siebie zdarzeń. Osoba albo dzwoni na numer alarmowy, informując o znalezionej hulajnodze elektrycznej, albo przynosi ją bezpośrednio do komendy.

Sytuacje, które miały miejsce w Elblągu, dotyczyły najczęściej hulajnóg elektrycznych należących do działającej wypożyczalni tego rodzaju sprzętu. Mieszkaniec widząc pozostawiony pojazd zainteresował się jego losem i dzwonił na policję. Oznakowane hulajnogi elektryczne zbierają natomiast pracownicy wypożyczalni tego sprzętu.
       Ponadto należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych: „Kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).” Dlatego też w Urzędzie Miejskim w Elblągu działa Biuro rzeczy znalezionych, gdzie należy przynieść znalezioną wartościową rzecz (no może oprócz oznakowanych elektrycznych hulajnóg z wypożyczalni). Do komendy policji należy natomiast przynieść znalezione dokumenty: dowód osobisty lub paszport. To precyzuje również wspomniana ustawa.
       „Kto znalazł rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport, niezwłocznie oddaje rzecz najbliższej jednostce organizacyjnej Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem życia lub zdrowia – zawiadamia o miejscu, w którym rzecz się znajduje. Jednostka organizacyjna Policji niezwłocznie zawiadamia właściwego starostę o znalezieniu rzeczy oraz znalazcy."
       Należy więc pamiętać że do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nie przynosimy wymienionych niebezpiecznych rzeczy np. materiałów wybuchowych czy też znalezionych niewybuchów z czasów drugiej wojny światowej - zachowując środki ostrożności, w tym oznakowując miejsce, powiadamiamy policję o takim znalezisku.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie przeszkadzać policji w czekaniu na wcześniejsze emerytury. ..
 • Elbląg to stan psychiczny, to miasto pomaga pilnej pomocy,
 • Nawet w Szanghaju prawo nakazuje pozostawianie wypożyczonych rowerów i hulajnóg w przeznaczonych do tego miejsc, a nie gdzie się che. Polska 100 lat za Chinami!
 • wcale mnie to nie dziwi. po wynikach wyboprow na prezydenta miasta glupota elblazan nie jest niczym zaskakujacym. do wyborow chodza wlasnie z taka wiedza jaka maja o tych elektrycznych hulajnogach
 • RobertKoliński To prawda, wczoraj widziałem taką hulajnogę "zaparkowaną" na środku osiedlowej ulicy - całkowita bezmyślność. Moim zdaniem krytykować tu należy nie społeczną odpowiedzialność i bardzo pozytywny, zdrowy społecznie odruch obywatelskiej troski o wspólne (pozostawione) dobro, ale właśnie bezmyślność użytkowników i niedociągnięcia organizacyjne firmy wypożyczającej pojazdy, bo akurat ludzie zgłaszający się na Policję ze znalezionym pojazdem zasługują tylko na pochwałę za swoją obywatelską postawę.
 • Zdziwienie raczej złość że kupiony sprzęt to złom który non stop się psuje. Szkoda kasy.
 • Nie wszyscy wiedzą o co chodzi z hulajnogą na minuty, więc obywatele reagują i chwała im za to! Lepsza nadgorliwość niż znieczulica.
 • Może wreszcie policja zajmie się bezpieczeństwem na chodnikach. Nasze dzieci uciekają z chodnika bo szaleja rowerzysci i na hulajnogach. Prawo jest łamane zrozumcie to wreszcie policjo.
 • gdy wprowadzana bankomaty to Elbląg zasłynał z tego, że jeden Pan wypłacał z bankomatu pieniądze i zaraz wpłacał do okienka bo twierdził, że nie chce aby jego kasa była w bankomacie, to miasto będzie słynniejsze niż Wąchock
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  4
  hyeeyt(2019-09-04)
 • Wszystko w tym Elblągu potrzebuje zmian, nie tylko Policja, Sądy, ale przede wszystkim politycy inaczej nasi włodarze!!!
 • Święte słowa. To prawdziwa plaga. Bezczelni rowerzyści ciągle wymuszający pierwszeństwo na pieszych. Ci na hulajnogach nie są wcale lepsi.
 • pierwszy komentarz najlepszy
Reklama