UWAGA!

Nie przyznaje się do zabicia psa

 Elbląg, Nie przyznaje się do zabicia psa
(fot. archiwum portEl.pl)

19-latek, podejrzany o zabicie psa i wyrzucenie go w worku w okolice Kanału Elbląskiego, nie przyznaje się do winy. Prokuratura zleciła sekcję zwłok zwierzęcia, by ustalić, co było przyczyną śmierci. Zastosowała wobec 19-latka m.in. poręczenie majątkowe i dozór policyjny.

Ta sprawa wstrząsnęła opinią publiczną. 10 października w okolicy pochylni Oleśnica pod Pasłękiem znaleziono worki, związane sznurkiem, w które zawinięty był 6-miesięczny pies. Policjanci odnaleźli jego właściciela – 19-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co miało doprowadzić do śmierci psa. Za taki czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Mężczyzna został przesłuchany. Nie przyznaje się do zabicia psa – mówi Grażyna Jewusiak, prokurator rejonowy w Elblągu. - W tej sprawie została zlecona sekcja zwłok zwierzęcia, która odpowie na pytanie o przyczynę śmierci zwierzęcia. Jej wyniki powinniśmy poznać w ciągu miesiąca.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego 19-latka poręczenie majątkowe w wysokości 3 tysięcy złotych, dozór policyjny oraz zakazała mężczyźnie opieki nad jakimikolwiek zwierzętami.

Do sprawy wrócimy.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama