UWAGA!

Nie tylko ekonomia

Pomysł "przeniesienia biblioteki wynikający przede wszystkim ze względów ekonomicznych jest pomysłem chorym z założenia"- uważa elbląska Solidarność, która broni obecnej lokalizacji biblioteki przy ul. Hetmańskiej.

Przypomnijmy: władze miasta Elbląga chcą przenieść bibliotekę przy ul. Hetmańskiej na ul. Związku Jaszczurczego. Pracownicy tej placówki uważają, że przeniesienie spowoduje uszczuplenie księgozbioru biblioteki. Rozpoczęli zbieranie podpisów pod listem protestacyjnym.
     Stanowisko w tej sprawie zajęła również elbląska Solidarność.
     "Panie Prezydencie, wyrażam nadzieję, że propozycja przeniesienia biblioteki zostanie ponownie rozpatrzona, że uwzględnione zostaną aspkety kulturowe, społeczne, edukacyjne" - czytamy w piśmie podpisanym przez szefa elbląskiej Solidarności Mirosława Kozłowskiego do prezydenta Henryka Słoniny.
     Przewodniczący Kozłowski w swoim liście zwraca uwagę na "bardzo ważny aspekt - tradycję".
     "Biblioteka przy ul. Hetmańskiej związana jest ściśle z tradycją miasta, szczególnie tego regionu miasta. Wrosła w jego klimat i świadomość mieszkańców Elbląga zarówno tych całkiem młodych, którym aktualnie służy, jak i tych trochę starszych, którzy z dobrodziejstw jej istnienia korzystali przez niemal czterdzieści lat. Reprezentuję pogląd, że nie na wszystko trzeba patrzeć przez pryzmat rachunku ekonomicznego".
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Uwazam ze ten kawalek drogi przez pasaz i baluckiego kazdy moze sie pofatygowac i nic mu sie nie stanie. po co utrzymywac biblioteke w miejscu gdzie mozna na nia i na inne zarobic. tradycja jest wazna ale czy najwazniejsza? kto potrzebuje ksiazki poszuka jej w innym miejscu. jestem przeciwko sprzedazy lokalu po bibliotece ale wynajem to dobry pomysl... co ma do tego solidarność?, a zblizaja sie wybory ....
 • Biblioteka to ludzie i księgozbiór. Oby dwie te formy kosztują. Z wynajmu lokalu w tak atrakcyjnym punkcie handlowym jest konkretny dochód. Będzie na pensje i książki. A może i głodne dziecko kromkę chleba z tej przeprowadzki dostanie. Trzymać tam bibliotekę to jak limuzyną wozić mleko do mleczarni od francuskiej krowy rasy Limuzone. Panie Słonina – gratuluję pomysłu. Brawo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-02-26)
 • Szefie elbląskiej Solidarności Mirosławie Kozłowski, rusz Pan głową i walnij Pan pięścią w stół. Niech Pan zaprotestuje, ze władze miasta nie realizują Pana planu zatrudnienia bezrobotnych w Elblągu. ...aaa a nie ma Pan żadnych pomysłów. OK. w takim wypadku trzeba protestować aby protestować by poprotestować!
 • Kolejny "HIPER Markiet"?? - gratuluje sympatykom! Ile kanapek dzieci jedza od lat w Elblagu dzieki Ogrodom Swierczewskiego a moze najedza sie kanapek dzieki likwidacji "ruskiego rynku", a moze kolejnym dzieciom zabraknie kanapki w szkole!!
 • Wiem, że Ogrody sprzedano za 17,5 miliona zł. Z czego między innymi zapłacono za centralne ogrzewanie i DZIECIOM BYŁO CIEPŁO w pupcie.
Reklama